Răzvan Lucescu, victorie URIAŞĂ în GRECIA. PAOK Salonic a urcat pe locul 1

Publicat: Duminică, 23 Septembrie 2018 22:23 // Actualizat: Duminică, 23 Septembrie 2018 22:23 // Sursa: romaniatv.net

PAOK Salonic, echipa antrenată de  Răzvan Lucescu, a câștigat, duminică, meciul cu AEK Atena, campioana la zi, scor 2-0, după "dubla" sârbului Aleksandar Prijovic.

Aleksandar Prijovic și-a început recitalul în minutul 29, când a înscris din pasa lui Mauricio. Tot sârbul a marcat și golul care a tranșat definitiv soarta meciului de pe "Toumba". Acesta a majorat avantajul în minutul 59, finalizând pasa primită de la Matos.

Alin Toșca, fundașul român adus în această vară la echipa elenă, nu a fost inclus în lot.

PAOK Salonic a urcat pe primul loc, echipa românului având 10 puncte. PAOK are 4 victorii în 4 meciuri, dar se confruntă cu depunctarea de două puncte primită în urma scandalurilor din finalul sezonului trecut.