Reghecampf, performanţă excepţională. S-a calificat în finala Ligii Campionilor Asiei VIDEO

Al-Hilal, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf, s-a calificat, marţi, în finala Ligii Campionilor Asiei, după înfrângerea, scor 1-2, de pe terenul lui Al-Ain (Emiratele Arabe Unite). Al Hilal câştigase în tur, pe teren propriu, cu scorul de 3-0.

30 sept. 2014, 18:12

Al Hilal, grupare pe banca tehnică se află antrenorul român Laurenţiu Reghecampf, s-a calificat marţi seara pentru a cincea oară în istorie în finala Ligii Campionilor Asiei. Formaţia saudită a pierdut cu 1-2 disputa din Emirate, cu Al Ain, dar a obţinut calificarea în finală cu scorul general de 4-2.

Primul gol al meciului a fost marcat în minutul 10 de Myeong-Ju Lee (Al-Ain), dar Al Hilal a revenit şi a egalat în minutul 65, prin Al Shamrani. Apoi, în minutul 78, Al-Ain a marcat golul victoriei, prin Kembo-Ekoko. La Al-Hilal, Mihai Pintilii a fost titular.

În cealaltă semifinală se vor întâlni miercuri, de la ora 12.30, WS Wanderers (Australia),şi FC Seul (Coreea de Sud). În prima manşă, jucată în Coreea de Sud, scorul a fost egal, 0-0.