REZULTATE LIGA EUROPA: Zenit, 8-1 în returul cu Dinamo Minsk, după ce în tur pierduse cu 0-4. Ce au făcut românii

Liga Europa: Keşeru a marcat pentru Ludogoreţ, Tamaş a fost eliminat cu Haifa; Zenit, 8-1 în returul cu Dinamo Minsk, după ce în tur pierduse cu 0-4

16 aug. 2018, 20:20

Fotbalistul echipei Ludogoreţ Razgrad, Claudiu Keşeru, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, joi, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Zrinjski Mostar, în manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Europa. În tur, scorul a fost 1-0 pentru echipa bulgară, care a obţinut calificarea în play-off-ul competiţiei.

Joi, Keşeru a deschis scorul, în minutul 24. Pentru Mostar a înscris Bilbija, în minutul 90+2.

Claudiu Keşeru a jucat până în minutul 86, iar Cosmin Moţi a fost integralist.

Hapoel Haifa, cu Gabriel Tamaş integralist, a fost învinsă în deplasare de Atalanta, scor 2-0. În tur, s-au impus tot italienii, cu scorul de 4-1, astfel că Haifa este eliminată din competiţie.

Tot joi, Zenit Sankt Petersburg s-a calificat în play-off după ce a învins cu scorul de 8-1, după prelungiri, echipa Dinamo Minsk. În tur, scorul a fost 4-0. Joi seară, golurile învingătorilor au fost marcate de Paredes ’22, Noboa ’66, Dziuba ’75, ’78, ‘115 (penalti), Driussi ‘109 şi Mak ‘120+2 (penalti), ‘120+3. Pentru Dinamo Minsk a înscris Yhaya, în minutul 99.