REZULTATE LIGA CAMPIONILOR: Bayern şi Atletico merg mai departe. PROGRAMUL MECIURILOR DE MIERCURI

REZULTATE LIGA CAMPIONILOR. Echipa germană Bayern Munchen, deţinătoarea trofeului, s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a terminat la egalitate, marţi, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formaţia engleză Arsenal Londra, în manşa secundă a optimilor competiţiei.

12 mart. 2014, 06:11

Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi, în manşa secundă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor şi programul celorlalte meciuri:

FC Barcelona (Spania) – Manchester City (Anglia), ora 21.45 – în tur 2-0

Paris Saint-Germain (Franţa) – Bayer Leverkusen (Germania), ora 21.45 – în tur 4-0

Marţi, 18 martie

Chelsea Londra (Anglia) – Galatasaray Istanbul (Turcia), ora 21.45 – în tur 1-1

Real Madrid (Spania) – Schalke 04 (Germania), ora 21.45 – în tur 6-1

Miercuri, 19 martie

Borussia Dortmund (Germania) – Zenit Sankt Petersburg (Rusia), ora 21.45 – în tur 4-2

Manchester United (Anglia) – Olympiakos Pireu (Grecia), ora 21.45 – în tur 0-2.

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Tragerea la sorţi pentru sferturile de finală ale Ligii Campionilor va avea loc la 21 martie, de la ora 13.00, la Nyon.