Serena Williams s-a retras, Bianca Andreescu a câştigat finala de la Toronto 2019

Serena Williams (locul 10 WTA) s-a retras la scorul de 1-3, acuzând probleme medicale în finala Rogers Cup 2019.

11 aug. 2019, 17:37

UPDATESerena Williams acuză niște dureri la spate și izbucnește în lacrimi. Americanca nu mai poate continua și Bianca Andreescu este noua campioană de la Rogers Cup!

Game Andreescu, 3-1, Bianca se desprinde.
Game Andreescu, 2-1: Momentan, meciul este echilibrat. Bianca preia conducerea în primul set.
Game Andreescu, 1-1: Bianca restabilește rapid egalitatea în primul set al acestei întâlniri.

Jucătoarea canadiană Bianca Andreescu, locul 27 WTA, s-a calificat în finala turneului Rogers Cup, de la Toronto, după ce a învins-o pe americanca Sofia Kenin, locul 29 WTA, scor 6-4, 7-6 (5).

Acesta va fi primul duel între Bianca Andreescu şi Serena Williams, jucătoare în vârstă de 37 ani şi care a cucerit primul dintre cele 23 de titluri de Mare Şlem din palmaresul său la Openul Statelor Unite din 1999, cu nouă luni înainte de naşterea adversarei sale din finala de la Toronto, subliniază presa canadiană.