SIMONA HALEP, debut cu victorie la Turneul Campioanelor 2017

Simona Halep a câştigat, luni, scor 6-4, 6-2, primul meci de la Turneul Campioanelor 2017, disputat la Singapore împotriva franţuzoaicei Caroline Garcia.

23 oct. 2017, 13:10

Simona Halep, locul 1 WTA, a câștigat primul meci de la Turneul Campioanelor 2017, contra Carolinei Garcia, locul 8 WTA, scor 6-4, 6-2, din Grupa Roșie. Românca a avut o evoluție excelentă, deși a început greu. Garcia s-a aflat la conducerea punctelor în primele game-uri, dar Simona a revenit și a preluat conducerea, câștigând primul set.

În setul doi, jucătoarea noastră a jucat perfect, reușind două break-uri și cedând doar două game-uri. Simona a servit foarte bine, mai ales în setul doi, când nu i-a permis Carolinei să conducă punctele.

Simona Halep va juca în al doilea meci cu învingătoarea partidei Elian Svitolina – Caroline Wozniacki.