Simona Halep, enervată de un GEST SCANDALOS al adversarei. Caroline Dolehide şi-a cerut scuze VIDEO

Simona Halep s-a calificat, luni, în optimile de finală ale turneului de la Indian Wells, după ce a trecut în trei seturi de Caroline Dolehide, scor 1-6, 7-6, 6-2.

12 mart. 2018, 08:31

Simona Halep a avut mari probleme în primul set, câştigat de Caroline Dolehide cu 6-1. Exprienţa şi-a spus însă în cele din urmă cuvântul în favoarea Simonei Halep, care a revenit în meci şi până la urmă s-a impus.

Simona Halep: „Am vrut să lupt până la sfârşit”. Ce adversară-surpriză va avea în optimi

În setul secund al partidei, cele două sportive au fost în centrul unui moment tensionat. Simona Halep a servit pentru 5-2, însă jucătoarea de 19 ani a reuşit să facă break-ul, cu un punct la finalul căruia s-a simţit nevoită să-şi ceară scuze.

Caroline Dolehide a trimis mingea cu putere, chiar spre corpul Simonei Halep, care a reuşit să se protejeze cu greu de o lovitură dureroasă. Americanca a ridicat mâna în aer, arâtâtnd că îi pare rău pentru faptul că era să o lovească pe Simona Halep, care la rândul ei a privit ameninţător spre jucătoarea de 19 ani.