Simona Halep, în turul II la US OPEN după 6-0, 6-2 cu Kirsten Flipkens

US OPEN 2016. Simona Halep s-a calificat, marţi, în turul II la US OPEN, după o victorie lejeră, 6-0, 6-2, cu belgianca Kirsten Flipkens, obţinută în doar 59 de minute.

30 aug. 2016, 16:12

US OPEN 2016. Simona Halep a început meciul cu un break. Pe parcursul primului set n-a avut nicio emoție în fața adversarei pe care a distrus-o cu un 6-0 clar. În setul doi, Simona Halep a avut serviciul la 5-0, dar Kirsten Flipkens a reuşit un break. Până la urmă, setul doi s-a terminat 6-2.

US OPEN 2016. Simona Halep va juca în turul doi cu Lucie Safarova, care a trecut în priumul tur cu 6-4, 6-4 de Daria Gavrilova.

US OPEN 2016. Irina Begu (locul 23 WTA) a fost eliminată de ucraineanca Lesia Țurenko (locul 99 WTA), în două seturi, 0-6/4-6. Ana Bogdan a învins-o în primul tur pe Sorana Cîrstea, scor 0-6/7-5/6-2.

US OPEN 2016. Monica Niculescu a eliminat-o în primul tur pe jucătoarea cehă Barbora Strycova (locul 21 WTA) în trei seturi, 6-3/6-7(3-7)/6-1, după un meci care a durat aproximativ două ore și jumătate.

US OPEN 2016. Marţi, urmează să mai joace Patricia Țig, care o va întâlni pe nemțoaica Laura Siegemund (locul 27 WTA), după ora 21:30.