SIMONA HALEP LIVE. Simona atacă semifinalele la Roland Garros. MECI AMÂNAT din cauza ploii

SIMONA HALEP LIVE. Simona Halep trebuia să joace astăzi, de la ora 15.00, în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros, împotriva câştigătoarei din urmă ci cinci ani a competiţiei, Svetlana Kuzneţova. Ploaia a amânat însă startul partidei, care nu va începe mai devreme de ora 16.45.

04 iun. 2014, 06:26

SIMONA HALEP LIVE: Meciul s-a amânat din cauza ploii. Potrivit organizatorilor, partida nu va începe mai devreme de ora 16.45.

SIMONA HALEP LIVE. Simona Halep a avut un parcurs de excepţie în ediţia din acest an a Roland Garros-ului, ea câştigând primele patru partide jucate la Openul Fraţei fără să piardă vreun set.

Citeşte şi SIMONA HALEP, sute de mesaje pe Facebook. Transmite şi tu un mesaj!

Teoretic, astăzi, în sferturi, are o adversară sub valoarea lui Sloane Stephens, pe care a învins-o în optimi, însă Svetlana Kuzneţova, deşi clasată abia pe locul 28 în clasamentul WTA, este câştigătoarea din 2009 a Roland Garros-ului. În vârstă de 28 de ani, Kuzneţova a mai jucat de trei ori sferturi de finală la Roland Garros, în 2007, 2011 şi 2013, în 2008 a fost semifinalistă, iar în 2006 a jucat finala.

Citeşte şi SIMONA HALEP VS SVETLANA KUZNETSOVA: Astrele îi sunt favorabile româncei

SIMONA HALEP este la egalitate cu Kuzneţova la meciurile directe, 2-2, după ce rusoaica s-a impus recent la Stuttgart, cu 7-5, 7-6 (4) în optimile de finală. Kuzenţova învinsese şi în prima confruntare, în 2011, la Miami, în turul secund, cu 6-0, 6-4. Halep a înregistrat victorii în 2011, în primul tur la Toronto, cu 4-6, 6-4, 6-3, şi anul trecut la Roma, cu 6-1, 6-1, în primul tur.

Meciul HALEP – KUZNEŢOVA va începe la ora 15.00 şi poate fi urmărit LIVE TEXT pe RomaniaTV.net.

Citeşte şi BANCUL ZILEI: Schimb de mingi cu Simona Halep