SIMONA HALEP, nominalizată de WTA pentru cea mai frumoasă lovitură din septembrie VIDEO

Simona Halep a fost nominalizată printre propunerile pentru cea mai frumoasă lovitură a lunii septembrie pe site-ul WTA, cu un schimb de mingi din meciul cu Johanna Konta, de la Wuhan.

06 oct. 2015, 09:25

Simona Halep a câștigat faza cu un forehand în cross, la scorul de 4-1 în setul decisiv, când britanica avea minge de break. Konta a produs surpriza în meciul din optimile turneului de la Wuhan, câștigând cu 6-3, 3-6, 7-5, după ce Simona a condus cu 5-1 în setul al treilea.

Celelalte nominalizări sunt Ana Ivanovic (la Tokyo), Agnieszka Radwanska (Tokyo), Maria Șarapova (Wuhan) și Johanna Konta (la Wuhan, cu Venus Williams).

Citeşte şi Top WTA, Simona Halep se menţine pe locul 2. Sorana Cîrstea a ieşit din Top 200, după opt ani

Fanii pot vota pe site-ul WTA până joi, iar rezultatele vor fi anunțate vineri.

Simona Halep a câștigat de două ori anul acesta ancheta de cea mai frumoasă lovitură a lunii, în februarie și august, în rest victoria revenind Mariei Șarapova (ianuarie), polonezei Agnieszka Radwanska (martie și mai), germancei Angelique Kerber (aprilie) și sârboaicei Ana Ivanovic (iunie).