SIMONA HALEP, eliminată SURPRINZĂTOR la Stuttgart

SIMONA HALEP. Jucătoarea română SIMONA HALEP a fost eliminată, joi, in turul doi al turneului de la Stuttgart. SIMONA HALEP a fost învinsă de Svetlana Kuznetsova.

24 apr. 2014, 20:25

SIMONA HALEP, cap de serie nr. 2, a pierdut în două seturi, 5-7, 6-7. SIMONA HALEP a condus cu 5-2 în primul set şi a avut trei mingi de meci, la 6-5 pentru ea, în setul doi, pe care l-a pierdut la tie-break.

SIMONA HALEP a avut liber în primul tur, iar meciul cu Svetlana Kuznetsova a fost primul la un turneu după o pauză de o lună şi jumătate cauzată de o accidentare.

Pana la acest meci, SIMONA HALEP jucase de trei ori cu rusoaica, singura victorie a Svetlanei Kuznetsova fiind in 2011, la Miami

Dupa aceasta victorie, Kuznetsova va juca in sferturi la Stuttgart cu Ana Ivanovic. Pentru participarea la turneul de la Stuttgart, SIMONA HALEP va primi 55 de puncte WTA si un cec in valoare de 7.984 de euro.