Steaua – Chelsea, prefaţat de meciul echipelor de tineret. Scorul final a fost unul năucitor

Din acest sezon, partidele din grupele Ligii Campionilor sunt precedate de o întâlnire între echipele de tineret clucurilor care urmează să se înfrunte. În prima etapă, Steaua a pierdut cu 0-3 în faţa lui Schalke, atât la tineret, cât şi la seniori. Acum, tinerii roş-albaştrii au fost înfrânţi cu scorul de 0-4 de Chelsea.

01 oct. 2013, 15:30

Echipa de tineret a Stelei a pierdut, marţi, al doilea meci din grupa E a Ligii Campionilor de tineret, fiind învinsă la Mogoşoaia, cu scorul de 4-0 (1-0), de Chelsea Londra.

Golurile partidei au fost marcate de Swift în minutele 27 şi 79 şi Kiwomya, în minutele 51 şi 88.

Steaua: Cojocaru – Iordache (Lupu ’90+1), Hodorogea, Aldea, Pătru – Popa (Ştefan Andrei ’55), B. Vasile – Grădinaru, D. Gheorghe (R. Stoica ’65), Târnovan – Mitriţă. Antrenor: Ion Toma.

Chelsea: Beeney – Ssewankambo, Christensen, Ake, Wright – Swift, Baker, Loftus-Cheek (Houghton ’89) – Kiwomya, Feruz, Brown (Palmer ’83). Antrenor: Dermot Drummy.

În prima etapă, Steaua a fost învinsă de Schalke 04 cu scorul de 3-0.

Citeşte şi Steaua – Chelsea. Reghecampf l-a pierdut pe Pintilii, vezi echipa de start a roş-albaştrilor

În celălat meci al grupei E, echipa germană Schalke 04 a învins, în deplasare, cu scorul de 5-0 (2-0), formaţia elveţiană FC Basel.

După două etape, în clasamentul grupei E conduc Schalke 04 şi Chelsea, ambele cu câte şase puncte, Steaua şi FC Basel nereuşind să acumuleze vreun punct.

Meciul Steaua – Chelsea, la seniori, se va disputa de la ora 21.45, pe Arena Naţională, va fi transmis în direct de TVR1, DigiSport1 şi DolceSport1 şi va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe ROMÂNIATV.NET.