TRENCIN STEAUA 0-2 în prima manşă din turul II preliminar al CHAMPIONS LEAGUE

TRENCIN STEAUA 0-2. Steaua a câştigat meciul cu Trencin din prima manşă a turului II preliminar din CHAMPIONS LEAGUE. Stanciu şi Hamroun au marcat pentru prima victorie a lui Mirel Rădoi ca antrenor la Steaua.

14 iul. 2015, 18:31

TRENCIN STEAUA 0-2. Steaua este cu un pas în turul III preliminar al CHAMPIONS LEAGUE după 2-0 la Zilina cu Trencin.

Primul gol al meciului a venit în minutul 63. Nicușor Stanciu a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri, lateral stînga. Mijlocașul l-a surprins pe portarul advers, care nu a putut evitat golul.

Momentele foarte bune alte Stelei au continuat, iar Hamroun, aflat la debut, a marcat ultimul gol al meciului. În minutul 69, Adi Popa a centrat perfect în fața porții, de unde Hamroun a înscris.

Meciul retur, Steaua – Trencin, se va disputa miercuri, 22 iulie.

TRENCIN STEAUA 0-2

87′Substitution schimbare la Steaua. Iese Tade, intră Tudorie

80′Substitution schimbare la Steaua. Iese Breeveld, intră Tahar

79′Substitution schimbare la Trencin. Iese Ibrahim, intră Koolwijk

75′Yellow Card cartonaş galben pentru Ibrahim

75′Yellow Card cartonaş galben pentru Breeveld

70′ – Goal GOL STEAUA ! A marcat HAMROUN, din careul mic. TRENCIN – STEAUA 0-2 !

63′ – Goal GOL STEAUA ! A marcat STANCIU, din lovitură liberă. TRENCIN – STEAUA 0-1 !

62′Yellow Card cartonaş galben pentru Wesley

62′Yellow Card cartonaş galben pentru Tamaş

59′Substitution schimbare la Trencin. Iese Guba, intră Wesley

59′Substitution schimbare la Steaua. Iese Chipciu, intră Hamroun

51′Yellow Card cartonaş galben pentru Madu

Start Time A început repriza a doua a meciului TRENCIN – STEAUA

End Time PAUZĂ. TRENCIN – STEAUA 0-0

41′ – Cojocaru respinge incredibil cu piciorul

39′ – Guilherme respinge de pe linia porţii

34′ – Stanciu marchează, dar golul este anulat pentru ofsaid

33′ – Bero trage, mingea este deviată de Van Kessel, dar trece pe lângă poartă

22′ – Rudinic execută în zid o lovitură liberă de la 20 de metri

12′ – Cojocaru bâlbâie o minge, dar o prinde până la urmă

2′ – Tade are prima ocazie, dar trage peste poartă

Start Time A început meciul TRENCIN – STEAUA.

TRENCIN STEAUA, echipele de start:

Trencin: Semrinec – Gogley, Ramon, Rudinic, Madu – Ibrahim, Lobotka, Bero – Guba, Jairo, Van Kessel.

Antrenor: Martin Sevela
Rezerve:
Chovac, Skovajsa, Koolwijk, Holubek, Wesley, Janco, Klescik.

Steaua: Cojocaru – Papp, Tamaș, Varela, Guilherme – Muniru, Breeveld – Ad. Popa, Stanciu, Chipciu – Tade.

Antrenor: Mirel Rădoi
Rezerve:
Niță, Rîpă, Toșca, Tudorie, Neagu, Tahar, Iancu.

TRENCIN STEAUA va fi condus la centru de către spaniolul Alejandro Hernandez. Acesta este arbitru internațional din 2014 și n-a mai arbitrat niciodată un meci din CHAMPIONS LEAGUE. În schimb, are o experiență bogată în Primera Division, acolo unde obișnuiește să arate de obicei destul de multe cartonașe galbene.

Citeşte şi TRENCIN – STEAUA LIVE VIDEO la PRO TV în turul II preliminar din CHAMPIONS LEAGUE

TRENCIN STEAUA se joacă pe arena „Pod Dubnom” din Zilina, oraș aflat la aproximativ 80 de km distanță de TRENCIN. Probabil că meciul se va juca cu casa închisă, dar oricum stadionul are o capacitate de doar 12.000 de locuri. Se anunță 21 de grade la ora meciului TRENCIN STEAUA și nu este exclus să plouă.

TRENCIN STEAUA ECHIPELE PROBABILE

TRENCIN: 24. Semrinec – 15. Madu, 37. Klescik, 3. Rudinici, 17. Gogley – 29. Lobotka, 21. Bero, 10. Ibrahim – 11. Jairo, 25. Wesley, 9. Van Kessel.

Rezerve: 30. Chovac, 2. Skovajsa, 8. Koolwijk, 14. Holubek, 19. Guba, 22. Ramon, 27. Janco.

STEAUA: 12. Cojocaru – 6. Papp, 30. Tamaş, 33. Varela, 13. Toşca – 11. Muniru, 26. I. Neagu – 77. Ad. Popa, 10. N. Stanciu, 7. Al. Chipciu – 80. Iancu.

Rezerve: 1. Fl. Niţă, 2. Rîpă, 15. Tade, 16. Guilherme, 17. Tudorie, 21. Breeveld, 23. Tahar.

TRENCIN STEAUA LIVE VIDEO. Slovacii de la TRENCIN au aflat abia la conferinţa de presă de luni de noul atacant al celor de la STEAUA, Gregory Tade. „Un atacant de origine franceză? Sună bine, mulţumesc că m-aţi informat! Nu ştiam încă, vă mulţumesc din nou că mi-aţi spus, chiar nu auzisem”, a spus Martin Sevela, antrenorul celor de la TRENCIN, înaintea meciului cu STEAUA din CHAMPIONS LEAGUE. „Nu se pune problema să fim noi favoriţi, STEAUA joacă an de an în cupele europene, sunt campionii României de 26 de ori, ceea ce este mare lucru, cu siguranţă ei sunt favoriţi în această dublă manşă”, a mai afirmat antrenorul lui TRENCIN.

Citeşte şi TRENCIN – STEAUA 0-0: Surprizele lui Becali în echipa de start. LIVE VIDEO

TRENCIN STEAUA. Cu doar o zi înainte de meciul cu TRENCIN, STEAUA l-a legitimat pe Gregory Tade, golgheterul ultimei ediţii a Ligii I. „E cea mai fericita zi din viata mea. Eu vreau sa dau primul gol al Stelei din acest sezon, vreau sa sparg eu gheata pentru echipa. De ce nu? Vreau sa joc desi n-am dormit toata noaptea pentru ca am negociat. Nu s-a decis inca numarul, nu asta problema”, a declarat Gregory Tade înainte de TRENCIN STEAUA.

TRENCIN STEAUA PROTV. Din cauză că Mirel Rădoi nu figurează ca antrenor principal în acte, italianul Massimo Pedrazzini a vorbit cu presa înainte de TRENCIN STEAUA, meci care va fi, marţi, de la ora 21:30, LIVE VIDEO la PROTV. „Știm ce înseamnă miza, drumul spre calificarea în UCL, suntem conștienți că nu este ușor, dar am pus mult accent pe această dublă cu TRENCIN. Am căutat destule informații, chiar dacă ei nu au început încă campionat. Nu ne uităm că dubla reprezintă două meciuri. Miza este foarte importantă, iar STEAUA are destui jucători valoroși și cu experiență în această competiție. Știm ce trebuie făcut!”, a declarat Massimo Pedrazzini, înainte de TRENCIN STEAUA LIVE VIDEO PROTV.