Un aşa portar ar fi dat afară şi din echipa şcolii. Trei greşeli stupide, în 25 de minute VIDEO

Oliver Baumann este portarul şi totodată căpitanul lui Freiburg, iar lui i se impută înfrângerea cu 0-3 din partida cu Hamburg.

28 oct. 2013, 19:21

Freiburg este una dintre cele mai slabe formaţii din actualul sezon al Bundesligii, aflată pe penultimul loc, după 10 etape. Totuşi, portarul său, Oliver Baumann, este considerat unul dintre jucătorii de perspectivă, la 23 de ani el fiind căpitanul echipei şi bătând la porţile naţionalei, motiv pentru care şi selecţionerul Joachim Low a mers pe stadion, să-l vadă la meciul cu Hamburg.

Citeşte şi A transformat o fază simplă într-o glumă uriaşă. Greşeală de toată jena a unui portar comic VIDEO

Ziua de duminică a fost însă îngrozitoare pentru tânărul goalkeeeper. Echipa sa a pierdut cu 0-3, iar el este răspunzător de toate cele trei goluri.

Citeşte şi O comedie de gol. Un portar gafează incredibil şi stârneşte hohote de râs VIDEO

La primele două a ieşit total aiurea, iar la al treilea n-a fost în stare să reţină o minge şi a scăpat-o în faţă.