UNGARIA ROMANIA 0-0. Egalul care ne apropie de EURO 2016. Vezi CLASAMENTUL GRUPEI F

UNGARIA ROMANIA 0-0. Naţionala României a remizat, vineri, 0-0 la Budapesta, cu Ungaria, în Grupa F a preliminariilor pentru EURO 2016. Fanii s-au bătut cu forţele de ordine (VIDEO AICI). Imaginile violente ar putea să le aducă vecinilor maghiar amenzi şi suspendarea stadionului la următoarele partide din preliminariile Euro 2016.

04 sept. 2015, 05:44

Reprezentativa de fotbal a României a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, vineri, la Budapesta, în compania selecţionatei Ungariei, în etapa a şaptea a grupei F din preliminariile Campionatului European din 2016.

EURO 2016: Cum mai poate pierde România calificare. Toate CALCULELE grupei

România ar fi meritat victoria, atât pentru ocaziile de gol, cât și pentru posesia superioară (61% la pauză și 58% la final). Tricolorii, care vor juca luni, pe Arena Națională din București, cu Grecia, în alt meci important din Grupa F a preliminariilor, au pierdut pentru moment primul loc în grupă, dar rămân cu șanse mari de calificare la turneul final. România nu a pierdut în ultimele sale zece meciuri cu Ungaria, iar echipa nu a încasat gol în acest al treilea mandat al lui Iordănescu.

Bătaie între fani

Anghel Iordănescu: „Mai putem pierde calificarea”

„Rezultatul pare unul normal pentru că echipa naţională a avut o primă repriză bună, am controlat jocul, dar regret că am suferit la finalizare. Sunt două echipe care îşi doresc calificarea şi nu este uşor să joci în faţa unei echipe care a jucat în faţa a 20.000 de suporteri fanatici.Am făcut un joc bun, în special în prima repriză, din păcate nu am reuşit să avem mai multe situaţii de poartă. Nu cred că România trebuie să fie pe primul loc în grupă, trebuie doar să ne calificăm la Euro. Vom avea un meci foarte greu cu Grecia, ei sînt cei mai buni din grupă chiar dacă sînt pe acest loc în grupă”, a spus Iordănescu la TVR.

UNGARIA ROMANIA LIVE VIDEO TVR 1 0-0

CLASAMENT GRUPA F

End Time FINAL. UNGARIA – ROMANIA 0-0. Alte rezultate: Insulele Feroe – Irlanda de Nord 1-3, Grecia – Finlanda 0-1.

89′Substitution schimbare România: iese Torje, intră Maxim

88′ Substitution schimbare Ungaria: iese Stieber, intră Priskin

85′ – Keşeru trage neglijent de la 18 metri

79′ – Kiraly scoate greu şutul lui Torje

78′Substitution schimbare România: iese Sănmărtean, intră Budescu

75′ – Insulele Feroe – Irlanda de Nord 1-3 (gol Lafferty)

75′ – Grecia – Finlanda 0-1 (gol Pohjanpalo)

72′ Yellow Card cartonaş galben pentru Chipciu

71′ – Insulele Feroe – Irlanda de Nord 1-2 (gol McAuley)

70′ Substitution schimbare Ungaria: iese Nikolics, intră Nemeth

68′ Substitution schimbare România: iese Ad. Popa, intră Chipciu

67′ Yellow Card cartonaş galben pentru Leandro

62′ Yellow Card cartonaş galben pentru Keşeru

62′ Yellow Card cartonaş galben pentru Szalai

48′ Yellow Card cartonaş galben pentru Chiricheş

47′ Yellow Card cartonaş galben pentru Toszer

Start Time A început repriza a doua din UNGARIA – ROMANIA.

End Time PAUZĂ. UNGARIA – ROMANIA 0-0. Alte rezultate: Insulele Feroe – Irlanda de Nord 1-1, Grecia – Finlanda 0-0.

37′ – Tătăruşanu scoate şutul în forţă trimis de Szalai

35′ Insulele Feroe – Irlanda de Nord 1-1 (gol Edmundsson). România revine pe locul 1

25′ Substitution schimbare Ungaria: iese Juhasz, intră Guzmics

21′ – Keşeru trage, reţine Kiraly

20′ Yellow Card cartonaş galben pentru Ad. Popa

15′ – în celelalte meciuri din grupă: Insulele Feroe – Irlanda de Nord 0-1 (gol McAuley), Grecia – Finlanda 0-0. În acest moment, România coboară pe 2, cu 15 puncte, după Irlanda de Nord, cu 16 puncte

14′ – Dzsudzsak nu prfită de o gafă a lui Torje

12′ – acţiuni frumoase ale românilor. Maghiarii, asediaţi

5′ – Dzsudzsak execută slab o lovitură liberă de la distanţă

2′ – Keşeru trage de la 30 de metri, peste poartă