Viitorul – CFR Cluj 2-1 în etapa a 13-a din LIGA I. Vezi CLASAMENTUL

Viitorul s-a impus, vineri, în fața lui CFR Cluj, scor 2-1, în etapa a 13-a a Ligii I.

21 oct. 2016, 19:37

Viitorul a deschis scorul după 20 de minute de joc, grație unui penalty. Iancu a șutat de la marginea careului, iar mingea l-a lovit în mână pe Laurențiu Rus. Același Iancu a executat lovitura de pedeapsă și a înscris cu emoții, după ce Traian Marc a atins mingea.

CFR ar fi putut egala cu aproximativ cinci minute înainte de pauză, la pătrunderea lui Laurențiu Rus, care a șutat din careu în bara transversală.

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi și-a dublat avantajul la ultima fază a primei reprize, tot din penalty. Nascimento a avut o intervenție violentă asupra lui Răzvan Marin, iar Aurelian Chițu a marcat de la 11 metri.

În partea a doua, CFR a ratat ocazii importante de a reduce diferența de pe tabelă, dar șutul lui Larie a lovit bara porții apărate de Râmniceanu, Omrani a trimis pe lângă poartă cu o lovitură de cap.

Cristi Bud a redus din diferență în minutul 84, cu un șut din careu, după o pasă primită de la Păun.

Viitorul – CFR Cluj 2-1 (2-0) VIDEO