Viitorul – FC Botoşani 2-2. Etapă de coşmar pentru favorite

FC Viitorul și FC Botoșani au remizat în ultima partidă a etapei #5 din Liga 1, scor 2-2, la Ovidiu.

12 aug. 2019, 19:35

A fost un meci spectaculos la Ovidiu, cele două echipe reușind să marcheze patru goluri. Eric a deschis scorul pentru constănțeni în minutul 12, din penalty, dar Ashkovski a restabilit egalitatea și a decis rezultatul primei reprize, scor 1-1.

În partea secundă a jocului, Iancu a readus-o în avantaj pe Viitorul, dar bucuria a durat doar un sfert de oră. Același Ashkovski a restabilit egalitatea și a câștigat un punct pentru echipa sa.

În urma acestui rezultat, Viitorul urcă pe locul secund, fiind la egalitate de puncte cu Poli Iași (locul 3). De cealaltă parte, FC Botoșani a urcat pe locul 4, având acum 9 puncte.