WEST HAM-ASTRA GIURGIU 2-2 în EUROPA LEAGUE. Revenire de SENZAŢIE VIDEO

WEST HAM-ASTRA GIURGIU 2-2. Astra a remizat, joi, la Londra, 2-2 cu West Ham United, în prima manşă din turul III preliminar al UEFA Europa League. returul este programat peste o săptămână în România.

30 iul. 2015, 20:44

WEST HAM-ASTRA GIURGIU 2-2

Click aici pentru a vedea rezumatul video

West Ham a deschis scorul în minutul 23, când Valencia a primit o centrare perfectă de la Payet. „Ciocănarii” au majorat diferența prin Zarate, cu un şut de la 30 de metri. În min. 59, Collins a fost eliminat. Cu 20 de minute înainte de final, Boldrin a readus speranțele cu un șut superb de la 22 de metri. În minutul 82, Takayuki a trimis o centrare în spatele liniei defensive a englezilor, Ogbona a sărit la cap și l-a indus în eroare pe portarul Adrian, mingea ducîndu-se în poartă.

WEST HAM – ASTRA 2-2

Au marcat: Valencia 23, Zarate 51 / Boldrin 71, Ogbonna 82a

West Ham: Adrian – O’Brien (Burke 35′), Collins, Ogbonna, Cresswell – Kouyate, Oxford, Noble – Zarate (Jarvis 77′), Payet, E. Valencia (Maiga 37′).

Astra: S. Lung Jr. – Queiros, Geraldo, Găman, J. Morais – Takayuki, Boldrin (Dandea 86′) – G. Enache, Teixeira, De Amorim (Florea 77′) – Budescu (Lovin 90′).