WIMBLEDON 2018. Serena, Kerber şi Ostapenko revin pe teren, pentru meciurile din sferturi. Programul zilei de marţi

WIMBLEDON 2018. Ziua de marţi de la Internaţionalele de Tenis ale Marii Britanii programează cele patru sferturi de finală pe pe tabloul feminin, dar şi o partidă de băieţi, Juan Martin Del Potro - Gilles Simon, întreruptă luni din cauza întunericului la scorul de 2-1 la seturi pentru argentinian.

10 iul. 2018, 06:35

WIMBLEDON 2018. Serena Williams a ajuns în sferturi fără set pierdut, după ce a învins-o luni cu 6-3, 6-3 pe Evghenia Rodina. A fost a 90-a victorie a Serenei la Wimbledon, la meciul cu numărul 100 jucat pe iarba londoneză.

Marţi, ea va juca pentru calificarea în finală împotriva jucătoarei italiene Camila Giorgi. Americanca este mare favorită şi după eliminarea primilor zece capi de serie are o oportunitate foarte bună de a cuceri al optulea titlu la Wimbledon.

Programul zilei de marţi:

ora 15.00 Dominika Cibulkova – Jelena Ostapenko Click aici pentru a vedea meciul