Bătaie CRÂNCENĂ în finala campionatului mexican. PUMNI şi PICIOARE între jucători VIDEO

26 12. 2016, 11:07

Scandalul a început din cauza columbianului Carlos Quintero, de la Club America, care l-a bruscat pe fundașul Paolo Goltz. De aici a început bătaia: s-au împărțit pumni și picioare la marginea terenului. Scorul era 1-0 pentru Club America, după golul marcat în minutul 94 de Edson Alvarez.

Tigres și America jucau fiecare în 10 oameni după eliminările lui Nilo (Tigres) din minutul 89 și Sambueza (101).

În urma altercației ulterioare, trei fotbaliști au fost eliminați. Rivas de la Tigres și Alvarado și Goltz de la Club America. Albarado era însă doar rezervă.

În minutul 119 Tigres a egalat prin Duenas, iar meciul s-a dus la loviturile de departajare, unde Club America a ratat toate cele trei lovituri de la 11 metri, în timp ce Tigres a marcat de fiercare dată și a câștigat trofeul (3-0 la loviturile de departajare).