FCSB – CFR Cluj LIVE VIDEO STREAMING in timp real: 0-2

22 12. 2018, 17:24

STEAUA (FCSB) – CFR CLUJ 0-2

CFR Cluj a învins, sâmbătă, pe Arena Naţională din Bucureşti, cu scorul de 2-0 (1-0), pe FCSB, în ultimul meci al etapei a XXI-a a Ligii I şi ultimul din 2018. Au marcat Deac ’29 şi Ioniţă ’90+6 (p). Trei jucători, doi de la FCSB şi unul de la CFR Cluj, au fost eliminaţi.

0-1, min. 29: Ciprian Deac a marcat cu o execuţie suprinzătoare, de mare spectacol şi rar întâlnită în fotbal. Aflat cu spatele la poartă, el a lovit balonul din voleu, mingea a descris o boltă peste el şi peste Bălgrădean şi a intrat în poartă;

0-2, min ’90+6: Păun a fost faultat de Nedelcu în careu, în minutul 90+5. Ioniţă a trasformat lovitura de la 11 metri.

În minutul 72, Mihai Roman (FCSB) a fost eliminat după un fault în poziţie de ultima apărător asupra lui Alexandru Ioniţă. Lovitura liberă a fost executată de Djokovici, de la 17 metri, iar mingea trimisă tare de el a lovit bara transversală.

În minutul 90+2, Mureşan (CFR Cuj) a fost şi el eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben. Bălaşa (FCSB) a mers şi el la cabine în final, tot după un al dolilea galben.

FCSB – CFR Cluj LIVE VIDEO STREAMING. În ultimele șase partide directe, niciuna dintre echipe nu s-a impus. În afara primului meci, terminat 0-0, în rest toate celelalte partide au fost 1-1.

Echipele de start

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic, Bălașa, M. Roman I – Nedelcu, Filip – Man, Tănase, Coman – Gnohere
Rezerve: A. Vlad, Jakolis, T. Moldovan, R. Rusescu, Moruțan, Al. Stan, I. Stoica
Antrenor: Nicolae Dică

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – Deac, Țucudean, Omrani
Rezerve: Collado, I. Costache, Al. Ioniță II, Lang, Păun, Peteleu, Petrilă
Antrenor: Toni Conceicao

Arbitru: Sebastian Colțescu / A1: Octavian Șovre / A2: Sebastian Gheorghe
Stadion: Arena Națională