Meci din UEFA Youth League, încheiat într-o baie de sânge. Partida a fost arbitrată de Marius Avram, imagini teribile VIDEO

22 10. 2019, 20:21

Potrivit L’Equipe, în minutul 84, când oaspeţii conduceau cu 4-0, aproximativ 80 de huligani greci, purtând cagule şi folosind bâte, au pătruns pe teren şi s-au dus în sectorul în care se aflau fanii echipei oaspete, pe care i-au atacat. Şase fani ai formaţiei germane au fost răniţi, dar şi un agent de pază.

Marius Avram a întrerupt meciul aproximativ 20 de minute după incidente. La reluarea jocului, scorul fiind unul categoric şi toţi cei de faţă afectaţi de incidente, jucătorii celor două echipe s-au strâns la mijlocul terenului şi încheiat într-un mod amical jocul, ca la un antrenament.

Olympiacos riscă sancţiuni dure după aceste violenţe.

Meciul Olympiacos – Bayern Munchen a fost arbitrat de Marius Avram, ajutat de asistenţii Vladimir Urzică şi Daniel Mitruţi. Au marcat Gunther ’46 şi Zirkzee ’35, ’51, ’74.