ROMANIA-SERBIA 22-23. Înfrângere în ULTIMA SECUNDĂ. Care sunt şansele de calificare la CE 2018

04 05. 2017, 19:08

România – Serbia 22-23 s-a disputat în Sala Sporturilor din Baia Mare, într-o atmosferă superbă creată de fanii români. Meciul s-a întrerutp în minutul 22, pentru aproape 15 de minute, din cauza unei probleme cu luminile, în spatele porţii la care se apără Serbia. Sârbii au acceptat reluarea partidei, după aproape un sfert de oră de întrerupere, în care organizatorii nu au reuşit totuşi să remedieze problema cu luminile.

ROMANIA venea după două victorii senzaționale, 26-23, în Belarus, și 28-23 la Cluj, cu Polonia

După trei meciuri disputate, naționala antrenată de Xavi Pascual are patru puncte, la egalitate cu Serbia, şi cu două mai cu două mai multe decât Belarus. Polonia, zero puncte, este ultima în grupa din care se califică la CE 2018 primele două clasate.