SIMONA HALEP, după a doua VICTORIE la Bucureşti: Am simţit oboseala în braţ şi picioare

10 07. 2014, 19:10

SIMONA HALEP. „Mă simt foarte bine. Vremea a fost dificilă, cu umiditate mare şi am transpirat mult. Organizarea este foarte bună şi nu a trebuit să aştept mult ca să intru pe teren. În setul al doilea am simţit oboseala în braţ şi picioare. A fost un moment de cădere, dar am revenit şi am câştigat setul şi meciul. A fost o confruntare grea, adversara mea a fost o luptătoare şi a jucat până la ultima minge„, a spus SIMONA HALEP la conferinţa de presă care a urmat după meciul cu sârboaica Aleksandra Krunic, câştigat cu 6-2, 6-4.

Citeşte şi SIMONA HALEP – ALEKSANDRA KRUNIC 6-2, 6-4. Simona Halep s-a calificat în sferturi la Bucureşti

SIMONA HALEP a precizat că nu e obositor să joace la simplu în fiecare zi: „Sunt obişnuită să joc în fiecare zi, sunt OK acum„.

Principala favorită a turneului a recunoscut că aer emoţii să joace în faţa unui public numeros care o susţine, dar „sunt emoţii pozitive, îmi face plăcere să joc acasă, au fost meciuri frumoase ieri şi azi şi mâine sigur va veni din nou publicul să mă susţină„.

Simona Halep a subliniat că s-ar bucura mult ca Nadia Comăneci să vină vineri la meciurile de la Arenele BNR, mai ales că a fost şi la Roland Garros să o urmărească.

Citeşte şi SIMONA HALEP, apariţie TRĂSNET la un PARTY în Centrul Vechi. O recunoşti îmbrăcată AŞA? FOTO

Întrebată dacă s-a gândit să deschidă o academie de tenis, Halep a precizat că mintea ei mea este acum conectată la jocul efectiv, dar este posibil să facă o academie după ce va încheia cariera competiţională şi ar vrea să facă acest lucru pentru a ajuta copiii.

Halep va juca, vineri, în sferturile de finală, cu Lara Arruabarrena-Vecino (Spania).