Un român, la maratonul de la Polul Nord. Pe ce loc a terminat şi ce a făcut la finalul cursei VIDEO

14 04. 2015, 06:00

Artur Kadar a alergat 7 ore la minus 30 de grade la Polul Nord şi a terminat pe un onorabil loc 6, o performanţă cu atât mai spectaculoasă cu cât a fost prima sa competiţie, potrivit România TV.

Citeşte şi Sute de atleţi naţionali şi internaţionali au alergat la MARATONUL NISIPULUI din Mamaia

Kadar, din Sighetu Marmației, de origine maghiară, s-a bucurat la finalul cursei și a afișat steagul României, dar şi al Ungariei. Arthur are printre hobby-uri înotul şi ciclismul, alergarea fiind o pasiune nouă, pe care o are de numai de 9 luni.

Citeşte şi Gestul ISTORIC al unei ATLETE. S-a prăbuşit pe ultimii metri, dar a terminat cursa în genunchi VIDEO