FCSB, a doua victorie în acest sezon de Liga 1. Trupa lui Dică a câştigat la Timişoara

FCSB a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 1-0 (0-0), vineri, în deplasare, într-un meci din etapa a 2-a a Ligii I de fotbal. Tot vineri, Sepsi Sf. Gheorghe - Juventus Bucureşti 2-1.

21 iul. 2017, 14:48

ACS POLI TIMISOARA FCSB 0-1. Unicul gol al partidei a fost înscris de atacantul francez Eddy Harlem Gnohere (63), la doar patru minute de la introducerea sa pe teren.

Poli a jucat a doua repriză în zece oameni, după ce Alexandru Munteanu a fost eliminat în minutul 45+1, în urma unei intrări brutale la Junior Morais.

La meci au asistat circa 20.000 de spectatori.

FCSB a reușit a doua sa victorie consecutivă în campionat.

ACS Poli Timișoara — FCSB 0-1 (0-0), Stadion ”Dan Păltinișanu” — Timișoara

A marcat: Eddy Harlem Gnohere (63).
Cartonaș roșu: Alexandru Munteanu (ACS Poli, 45+1).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (București); arbitri asistenți: Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (București).