Cea mai mare diferenţă de scor din istoria fotbalului. S-a marcat un gol la două minute VIDEO

Ecuadorul intră în istoria fotbalului, după ce formaţia Pelileo SC a învins pe Indi Native cu scorul de 44-1.

23 mai 2016, 18:21

Vechiul record data din anul 1885, când meciul din Anglia, dintre Arbroath şi Bon Accord, s-a încheiat cu scorul de 36-0.

Weekend-ul trecut, Pelileo SC a câştigat cu 44-1, toţi jucătorii săi trecându-şi numele pe lista marcatorilor, dar s-a distins atacantul Ronny Medida, cu 18 reuşite. 24 de goluri au fost marcate în prima repriză, iar 20 în repriza secundă.

Pelileo SC şi Indi Native evoluează în liga a doua ecuadoriană.