Irina Begu, eliminată de la Doha după un meci DRAMATIC

Irina Begu a fost eliminata, miercuri, in primul tur al turneului de la Doha, de rusoaica Daria Kasatkina (locul 32 WTA), in trei seturi, scor 6-3, 1-6, 5-7.

15 feb. 2017, 11:54

Irina Begu a fost condusa cu 3-0 in primul set, dar a revenit si a luat sase game-uri rand. Dintre acestea, cinci au fost castigate marti, dar meciul a fost intrerupt la scorul 5-3 din cauza ploii.

Partida s-a reluat miercuri, Irina begu a castigat primul set, dar a cedat categoric in setul secund, in doar 26 de minute. Decisivul a avut o desfasurare extrem de spectaculoasa, in care am avut si sase break-uri la rand. Irina Begu si-a pierdut insa serviciul pe final de meci si a fost astfel eliminata. Partida a durat doua ore si 23 de minute.