LIGA CAMPIONILOR LIVE VIDEO DOLCE SPORT. Meciuri de vis, Arsenal-Barcelona, Juventus-Bayern Munchen

LIGA CAMPIONILOR. FC Barcelona a făcut un pas important spre sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, marți seara, grație victoriei cu scorul de 2-0 (0-0) în fața formației Arsenal, la Londra, în prima manșă a optimilor de finală ale competiției. Într-un alt meci din optimi, Juventus Torino - Bayern Munchen 2-2.

23 feb. 2016, 13:04

LIGA CAMPIONILOR LIVE VIDEO DOLCE SPORT

Arsenal Londra – FC Barcelona 0-2 Click aici pentru a vedea Arsenal-Barcelona

Juventus Torino – Bayern Munchen 2-2 Click aici pentru a vedea Juve-Bayern

FC Barcelona a deschis scorul în minutul 71, prin Leo Messi, la capătul unui contraatac, Neymar găsindu-l pe coechipierul său nemarcat în mijlocul careului. Luis Suarez a fost aproape de a marca și el, la capătul unei faze spectaculoase (78), dar a nimerit bara.

Intrarea francezului Flamini la londonezi a fost una nefastă, pentru că la prima sa fază l-a faultat în careu pe Messi, iar argentinianul a dublat avantajul oaspeților (83), prin cel de-al 82-lea gol marcat de el în Champions League.

În cel de-al doilea meci al serii de marţi, la Torino, Juventus şi Bayern au încheiat 2-2, după ce nemţii au condus cu scorul de 2-0.