Midtjylland – CSM Bucureşti 26-31 (13-16) în Liga Campionilor EHF. Încă un pas spre FINAL FOUR

CSM Bucureşti s-a impus, duminică, în deplasare, scor 31-26 cu Midtjylland, şi este aproape calificată în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

04 feb. 2018, 12:24

CSM București a fost condusă doar de patru ori pe parcursul partidei. Danezele au început mai bine, marcând la fiecare acțiune ofensivă din debut. „Tigroaicele” și-au impus treptat ritmul, terminând cu un avantaj de trei goluri la pauză.

Partea secundă a semănat cu primele 30 de minute. Midtjylland a reușit să preia conducerea, 23-22. Atunci au intrat în scenă Neagu și Grubisic. Cu şase goluri consecutive, CSM București a obținut victoria, distanțându-se de Gyor și Rostov, rivalele direct la prima poziție a grupei.

FINAL Midtjylland – CSM Bucureşti 26-31. Campioana României a câştigat în Danemarca şi rămâne pe primul loc în Grupa principală 1 a Champions League.

Min. 60: Midtjylland – CSM Bucureşti 25-31. Cu alte două reuşite ale lui Frafjord, CSM Bucureşti duce diferenţa la şase goluri, cea mai mare a partidei.

Min. 56: Midtjylland – CSM Bucureşti 24-29. Neagu a marcat de la 7m şi are 10 goluri în acest meci.

Min.54: Midtjylland – CSM Bucureşti 23-28. O nouă reuşită a lui Frafjord.

Min. 52: Midtjylland – CSM Bucureşti 23-27. Un gol reuşit de pe extremă de Hagman şi o torpilă a lui Neagu i-au permis campioanei României să se desprindă din nou la patru goluri.

Min. 49: Midtjylland – CSM Bucureşti 23-25. Frafjord le-a readus pe fetele noastre în avantaj.

Min. 47: Midtjylland – CSM Bucureşti 23-23. Neagu a transformat o aruncare de la 7m şi a restabilit egalitatea.

Min. 46: Midtjylland – CSM Bucureşti 23-22. Loeseth a restabilit egalitatea, iar Pedersen le-a adus pe gazde în avantaj.

Min. 43: Midtjylland – CSM Bucureşti 21-22. Danezele au reuşit să egaleze la 21, dar campioana României a revenit repede în avantaj, prin reuşita Amandei Kurtovic.

Min. 39: Midtjylland – CSM Bucureşti 19-21. Mehmedovic reface diferenţa de două goluri în favoarea campioanei României.

Min. 37: Midtjylland – CSM Bucureşti 18-19. Grubisic a apărat o aruncare de la 7m şi le-a refuzat danezelor şansa egalării.

Min. 35: Midtjylland – CSM Bucureşti 17-18. Momente mai bune ale scandinavelor, care s-au apropiat la un singur gol.

Min. 31: Midtjylland – CSM Bucureşti 14-17. Kurtovic a marcat primul gol al CSM-ului în repriza a doua.

A început repriza a doua.

Min. 30: Midtjylland – CSM Bucureşti 13-16. Neagu a stabilit scorul primelor 30 de minute.

Min.27: Midtjylland – CSM Bucureşti 10-14. Niombla a refăcut diferenţa de patru goluri.

Min.20: Midtjylland – CSM Bucureşti 7-11. Ungureanu a închis poarta două atacuri consecutiv.

Min.18: Midtjylland – CSM Bucureşti 7-10. Al patrulea gol al Oanei Manea.

Min.14: Midtjylland – CSM Bucureşti 5-8. CSM Bucuresti s-a distanţat la trei goluri după o aruncare de la 7m transformată de Neagu.

Min.12Midtjylland – CSM Bucureşti 5-6 . Gullden a ratat o aruncare de la şapte metri, însă Ungureanu s-a opus golului egalizator.

Min.8Midtjylland – CSM Bucureşti 4-6. Neagu distanţează la două goluri campioana României.

Min.6Midtjylland – CSM Bucureşti 3-4. Româncele trec în premieră în avantaj graţie lui Neagu.

Min.4: Midtjylland – CSM Bucureşti 2-2. Cele două echipe merg cap la cap până în acest moment. Gullden a fost cea care a marcat pentru 2-2.

A început meciul dintre Midtjylland şi CSM Bucureşti.