POLI TIMIŞOARA – UTA 2-1 în barajul pentru LIGA 1

Poli Timișoara a câștigat la limită, luni, meciul cu UTA, scor 2-1, din manșa tur a play-off-ului pentru Liga 1.

12 iun. 2017, 19:26

Poli Timișoara a dominat clar prima parte a jocului, când au și marcat de două ori prin Pedro Henrique (22) și Gabriel Cânu (25). Bănăţenii au mai avut alte cinci-şase ocazii uriașe de a înscrie. În minutul 51, Strătilă a redus din diferență, iar lucrurile s-au complicat pentru Poli când Neagu a văzut cartonașul roșu în minutul 65. Chiar și așa tot Poli mai putea marca în cel puțin trei rânduri, dar a ratat incredibil și a câștigat cu 2-1 meciul tur cu UTA.

MIN. 51: GOL Strătilă! POLI TIMISOARA – UTA 2-1. VIDEO AICI

MIN. 25: GOL Cânu! POLI TIMISOARA – UTA 2-0. VIDEO AICI

MIN. 22: GOL Pedro Henrique! POLI TIMISOARA – UTA 1-0. VIDEO AICI

Poli: Curileac – Bg. Străuţ, Bocşan, Cânu, G. Neagu – Soljic, Artean – Bărbuţ (Mailat 61′), M. Croitoru, Doman (Şeroni 68′) – Al. Popovici (Pedro Henrique 15′).

UTA: Miron – Adili, Al. Manea, Gligor, Burlă – Strătilă (I. Tănase 63′), Chindriş, D. Copil (Vîlceanu 78′), D. Muntean (Stahl 46′) – Curtuiuş, Ad. Petre.

RETURUL se joacă joi, 15 iunie, la Şiria, de la ora 17:30.