STEAUA – VIKTORIA PLZEN 2-2 în prima manşă din turul III preliminar al LIGII CAMPIONILOR

STEAUA - VIKTORIA PLZEN 2-2. STEAUA şi VIKTORIA PLZEN au remizat, marţi, pe Arena naţională, în prima manşă din turul III prelimianr al Ligii Campionilor. Returul se joacă, miercuri, 2 august, de la ora 21:15.

25 iul. 2017, 19:22

STEAUA – VIKTORIA PLZEN 2-2. Prima repriză a fost una echilibrată. Cehii au început mai bine și au făcut un pressing agresiv, blocând construcția stelistă. Plzen a deschis scorul prin Krmencik, în minutul 23. Atacantul a profitat de o bâlbâială în defensiva stelistă și a marcat cu un șut din mijlocul careului.

STEAUA – VIKTORIA PLZEN 2-2. După gol, Steaua a început să fie mai periculoasă și a egalat rapid. Budescu a bătut perfect o lovitură liberă de la 23 de metri, iar portarul Bolek nu a avut nicio reacție.

STEAUA – VIKTORIA PLZEN 2-2. Repriza a doua a început la fel, cu cehii marcând rapid. În minutul 53, Kopici a profitat de o nouă gafă a fundașilor steliști. Kolar a pătruns și a șutat, iar mingea repinsă de Niță a fost trimisă în poartă de Kopici, care a profitat de faptul că Enache și Bălașa au fost lenți.

STEAUA – VIKTORIA PLZEN 2-2. Șapte minute mai târziu, FCSB a egalat. Teixeira a atacat foarte bine colțul scurt, la o centrare a lui Momcilovici, și a marcat cu o lovitură de cap de la 6 metri.

STEAUA – VIKTORIA PLZEN 2-2. Imediat după gol, steliștii au primit o lovitură dură. Budescu a acuzat o problemă medicală și a cerut schimbare, fiind înlcouit de Achim.

STEAUA – VIKTORIA PLZEN 2-2. Până la final, cele două echipe s-au anihilat reciproc. Cehii au avut un șut periculos, prin Kolar, reținut de Niță, iar steliștii au avut câteva incursiuni, dar fundașii au respins fără probleme.

STEAUA – VIKTORIA PLZEN 2-2

90′ – cartonas galben pentru Kopic

85′ – schimbare la Viktoria Plzen. Iese Kolar, intră Reznicek

79′ – cartonas galben pentru Gnohere

69′ – schimbare la Viktoria Plzen. Iese Petrzela, intra Zeman

67′ – schimbare la Viktoria Plzen. Iese Kremencik, intra Bakos

65′ – schimbare la Steaua. Iese Budescu, intra Achim

61′ – GOL STEAUA! A marcat TEIXEIRA! STEAUA – VIKTORIA PLZEN 2-2!

57′ – schimbare la Steaua. Iese Alibec, intră Gnohere

53′ – GOL VIKTORIA PLZEN! A marcat Kopic! STEAUA – VIKTORIA PLZEN 1-2

52′ – cartonas galben pentru Alibec

46′ – schimbare la Steaua. Iese Fl. Tanase, intra De Amorim

STEAUA – VIKTORIA PLZEN 1-1 LA PAUZĂ.

44′ – cartonas galben pentru Havel

38′ – cartonas galben pentru Kremencik

37′ – GOL STEAUA! A marcat BUDESCU! STEAUA – VIKTORIA PLZEN 1-1!

36′ – cartonas galben pentru Hajek

31′ – Budescu suteaza in zidul celor de la Viktoria Plzen din lovitura libera

29′ – cea mai mare ocazie a Stelei este irosita de Teixeira. Excelent lasat singur cu portarul de o diagonala a lui Budescu, portughezul a intarziat sutul si a fost blocat

26′ – cartonaş galben pentru Petrzela

23′ – GOL VIKTORIA PLZEN! A marcat Kremencik! STEAUA – VIKTORIA PLZEN 0-1!

12′ – Nita intervine decisiv la sutul lui Kolar

8′ – Balasa aproape sa gafeze in fata lui Kopic. Pintilii indeparteaza pericolul

1′ – a inceput meciul. Viktoria Plzen au avut lovitura de deschidere

STEAUA: Fl. Niță – Enache, Bălașa, Larie, Momcilovici – Pintilii, J.Morais – Teixeira, Budescu, Fl. Tănase – Alibec.

VIKTORIA PLZEN: Bolek – Lambersky, Reznik, Hajek, Havel – Zivulici, Hrosovsky – Petrzela, Kolar, Kopic – Kremencik.