Semne bune înainte de România – Danemarca: Keşeru a reuşit o triplă în Bulgaria VIDEO

Atacantul Claudiu Keşeru a marcat trei goluri în partida pe care echipa sa, Ludogoreţ Razgrad, a câştigat-o, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-0 (1-0), în faţa formaţiei Lokomotiv Gorna Oriahoviţa, în etapa a XXIV-a a campionatului Bulgariei.

12 mart. 2017, 17:31

Claudiu Keşeru a ajuns la 19 goluri marcate în Bulgaria, fiind golgeterul campionatului. Ludogoreț e lider în prima ligă bulgară, cu 63 de puncte, în timp ce Lokomotiv Gorna e pe poziția a 13-a, cu 19 puncte.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL SUPERB MARCAT DE KEŞERU

Ludogoreț s-a impus pe terenul lui Lokomotiv Gorna, scor 5-0, într-un meci din etapa a 24-a din prima ligă bulgară.

Marcelinho a deschis scorul în minutul 6, iar imediat după pauză Claudiu Keșeru a deviat superb mingea de la 9 metri după o pasă din dreapta de la Cosmin Moți. În minutul 80, Wanderson a marcat și el, iar cu 4 minute înainte de final Keșeru a mai înscris o dată. Atacantul și-a desăvârșit hattrick-ul în minutele de prelungire.

Forma bună arătată de Keșeru a fost observată și de selecționerul Christoph Daum, care l-a chemat la națională pentru meciul cu Danemarca, de pe 26 martie, de la Cluj.