SERBIA - MUNTENEGRU 2-1. "Tricolorii", şanse minime să mai câştige GRUPA. Sârbii, aproape de PLAY OFF

Publicat: Sâmbătă, 17 Noiembrie 2018 11:24 // Actualizat: Sâmbătă, 17 Noiembrie 2018 17:49 // Sursa: romaniatv.net

Serbia s-a impus, duminică, în fața Muntenegrului, scor 2-1, și e în mare măsură calificată în play-off-ul Ligii 3 din Liga Națiunilor.

Serbia a deschis scorul prin Ljajic în minutul 30. Mijlocașul lui Beșiktaș a preluat excelent o pasă lungă venită de la Tadic și l-a învins pe Petkovic cu un șut la colțul lung, din interiorul careului. Mitrovic a continuat forma excelentă şi în minutul 32 a finalizat cu vârful piciorul o centrare venită din flancul stâng. Golgeterul sârbilor putea face "dubla", dar a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 38. Mugosa a marcat pentru Muntenegru în minutul 70, cu un șut din afara careului.

SERBIA - MUNTENEGRU 2-1 (2-0)

Ljajic 30, Mitorvic 32 / Mugosa 70

Serbia: Rajkovic - Rukavina, Milenkovic, Veljkovic, Kolarov - Matic, Maksimovic - Gacinovic (71 Lukic), Tadic, Ljajic (90 Radonjic) - Mitrovic (83 Jovic).

Muntenegru: Petkovic - Marusic, Kopitovic, Simic, Vesovic - Scekic (46 Boljevic), Kosovic - Jankovic (82 Djordjevic), Ivanic, Jovovic - Mugosa.