SERBIA – MUNTENEGRU 2-1. „Tricolorii”, şanse minime să mai câştige GRUPA. Sârbii, aproape de PLAY OFF

Serbia s-a impus, duminică, în fața Muntenegrului, scor 2-1, și e în mare măsură calificată în play-off-ul Ligii 3 din Liga Națiunilor.

17 nov. 2018, 09:24

Serbia a deschis scorul prin Ljajic în minutul 30. Mijlocașul lui Beșiktaș a preluat excelent o pasă lungă venită de la Tadic și l-a învins pe Petkovic cu un șut la colțul lung, din interiorul careului. Mitrovic a continuat forma excelentă şi în minutul 32 a finalizat cu vârful piciorul o centrare venită din flancul stâng. Golgeterul sârbilor putea face „dubla”, dar a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 38. Mugosa a marcat pentru Muntenegru în minutul 70, cu un șut din afara careului.

SERBIA – MUNTENEGRU 2-1 (2-0)

Ljajic 30, Mitorvic 32 / Mugosa 70

Serbia: Rajkovic – Rukavina, Milenkovic, Veljkovic, Kolarov – Matic, Maksimovic – Gacinovic (71 Lukic), Tadic, Ljajic (90 Radonjic) – Mitrovic (83 Jovic).

Muntenegru: Petkovic – Marusic, Kopitovic, Simic, Vesovic – Scekic (46 Boljevic), Kosovic – Jankovic (82 Djordjevic), Ivanic, Jovovic – Mugosa.