Simona Halep – Angelique Kerber 4-6, 2-6 la Turneul Campioanelor 2016. Meci decisiv cu Dominika Cibulkova

SIMONA HALEP ANGELIQUE KERBER 4-6, 2-6. Simona Halp a pierdut, marţi, al doilea meci de la Turneul Campioanelor 2016, scor 4-6, 2-6 cu Angelique Kerber. Simona Halep trebuie să câştige ultimul meci din Grupa Roşie, cu Dominika Cibulkova, pentru a accede în semifinale.

25 oct. 2016, 08:58

SIMONA HALEP ANGELIQUE KERBER 4-6, 2-6. În primul set, Simona Halep Halep şi Angelique Kerber au mers cap la cap, fiind un set echilibrat. Simona Halep a avut şansa de a face 5-3, dar Angelique Kerber a revenit şi câştigat trei game-uri la rând şi şi-a adjudecat setul.

SIMONA HALEP ANGELIQUE KERBER 4-6, 2-6. În a doua parte, jocul Simonei Halep a căzut dramatic. Angelique Kerber a returnat foarte bine, a profitat de serviciul slab al Simonei şi nu a cedat decât două game-uri.

SIMONA HALEP ANGELIQUE KERBER 4-6, 2-6. Simona Halep este în acest moment pe locul 2 în Grupa Roșie. Ea a câștigat duminică primul meci, 6-2, 6-4 cu americanca Madison Keys. În ultimul său meci din Grupa Roșie, românca o va întâlni pe Dominika Cibulkova (Slovacia), locul 8 WTA și a șaptea favorită.

Kerber are acum două victorii din tot atâtea meciuri în Grupa Roșie și este lider, după ce duminică a învins-o în trei seturi, 7-6 (5), 2-6, 6-3, pe Dominika Cibulkova.