SIMONA HALEP CAROLINE GARCIA în sferturile de finală de la Roma. Meciul se joacă VINERI, de la ora 20:30

Simona Halep și-a aflat adversara din sferturile de finală ale turneului Premier 5 de la Roma. Jucătoarea noastră o va înfrunta pe franţuzoaica Caroline Garcia (7 WTA).

17 mai 2018, 19:30

Caroline Garcia a avansat în „sferturi” după victoria reușită în fața americancei Sloane Stephens (10 WTA), scor 6-1, 7-6.

Simona Halep s-a calificat automat în sferurile de finală după ce Madison Keys, adversara sa din „optimi”, s-a retras înainte de startul meciului.

Simona Halep o conduce pe Caroline Garcia cu 3-1 în raportul meciurilor directe. Toate partidele dintre cele două s-au jucat pe hard, ultimul duel fiind câștigat de Simona, în grupe la Turneul Campioanelor. Singura victorie a franțuzoaicei a venit în finala de la Beijing de anul trecut, chiar la turneul la care Simona Halep a devenit pentru prima oară lider mondial.