Accident în Capitală: Un copil a fost aruncat prin parbriz din cauza tatălui VIDEO

Accident grav în Capitală. Un copil de 4 ani a zburat prin parbriz, după ce tatăl său a făcut o greşeală elementară la volan: nu a dat prioritate, iar maşina lor a fost izbită de o alta. Amândoi au ajuns la spital, iar medicii spun că băieţelul a scăpat ca prin miracol fără răni grav.
Iulian Tudor
12 sept. 2016, 05:28
Accident în Capitală: Un copil a fost aruncat prin parbriz din cauza tatălui VIDEO

Accidentul a avut loc pe bulevardul Iuliu Maniu, în apropiere de Piața Gorjului. Martorii spun că vinovat este tatăl copilului, potrivit România TV.

„Impactul a fost destul de puternic. Copilul a zburat prin geam afara, iar tatal era pur si simplu intre fiare”, a spus un martor.

Şoferul din celălalt autoturism a spus că nu avea viteză, dar nu a putut evita impactul. „Eu aveam verde. Domnul a iesit de pe o strada laturalnica si nu am mai apucat sa il evit. Nu aveam viteza”, a declarat soferul.

La locul accidentului au fost trimise mai multe ambulanţe şi o echipă de descarcerare. Atât tatăl cât si copilul au fost transportati la spital, iar medicii spun că starea lor este stabilă.

CITEŞTE ŞI: Accident grav în Bistriţa-Năsăud: două persoane au decedat, iar una a fost rănită

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ruby nu se mai oprește! Imagini interzise cardiacilor cu sexoasa brunetă | FOTO
Fanatik.ro
MM Stoica le taie elanul oltenilor: „Hegemonia Universității Craiova? Mai vedem!” Înțepături pentru Dinamo și Rapid: „FCSB e numai una”
Capital.ro
UE pregătește reguli noi la ITP și controalele tehnice în trafic: Aceste măsuri sunt importante pentru România
Playtech.ro
Când intră pensiile în luna iunie 2026. Posibile întârzieri din cauza minivacanței
Adevarul
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. Prima ambulanță nu avea medic: „Asistenta se plângea că s-a murdărit”
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Comunitatea didactică din Bacău este îndoliată. Două învățătoare s-au stins din viață la doar o zi distanță: „Toată școala plânge”
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
Vineri, 22 mai, nu se fac ore. Zi liberă pentru elevi
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi