Accident în Covasna. O persoană a murit şi alte cinci au fost rănite

O persoană a murit şi alte cinci au fost rănite într-un accident rutier petrecut luni după-amiază pe DN11 Braşov-Bacău, la ieşirea din localitatea Ozun.
Iulian Tudor
01 ian. 2018, 13:07
Accident în Covasna. O persoană a murit şi alte cinci au fost rănite

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie (IJP) Covasna, Nicoleta Tolvaj Marin, a declarat pentru AGERPRES că în accident au fost implicate două autoturisme, iar din primele cercetări a rezultat că acestea s-au ciocnit frontal, în urma unei depăşiri riscante efectuate de către unul dintre şoferi.

„Din informaţiile existente în acest moment sunt cinci persoane rănite, iar o altă persoană, un bărbat, şi-a pierdut viaţa. (…) Persoanele rănite au fost transportate la spital”, a precizat Nicoleta Tolvaj Marin.

Potrivit acesteia, traficul rutier pe DN 11 este blocat temporar pe ambele sensuri la ieşirea din localitatea Ozun spre Sântionlunca.

Citeşte şi Accident grav în Suceava: un mort şi doi răniţi

DailyBusiness
Cinci membri ai echipajului, salvați, după ce un elicopter și un avion de vânătoare ale Marinei SUA s-au prăbușit în Marea Chinei de Sud
Spynews
Halloween 2025: Idei de costume, decorațiuni și cum să organizezi o astfel de petrecere acasă
Fanatik.ro
Giovanni Becali a numit jucătorii cu care Cristi Chivu a dat lovitura la Inter: „În vară mai aduc 2. Ceilalți devin elefanți”
Capital.ro
Adevărul despre apariția lui Călin Georgescu. Traian Băsescu l-a „citit” instant: Încerca de atunci să-și facă loc
Playtech.ro
Ce poți să faci dacă îți întârzie salariul la locul de muncă. Ce drepturi ai, cum poți sancționa angajatorul cu amenzi
Adevarul
Apariție misterioasă la Cernobîl: câini cu blană albastră rătăcesc prin zona de excludere
wowbiz.ro
AVEM PRIMA REACȚIE a lui Irinel Columbeanu după ce Monica Gabor s-a întors în România: „Nici nu m-a...”
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, irezistibilă în noua reclamă! S-a încins atmosfera când a apărut în costum de baie
kanald.ro
A murit tatăl lui Andrei Ștefănescu! „Dumnezeu să te odihnească, eroul meu!”
Cancan.ro
Ce a făcut mulțimea când Principesa Margareta și Principele Radu au ajuns la sfințirea Catedralei Mântuirii Neamului
iamsport.ro
Uluitor! ”Singurul reproș” al lui Prunea pentru Gâlcă după victoria clară a Rapidului: ”De ce nu?”
MediaFlux
Vești bune pentru toți românii care reciclează! Vor putea primi mai mulți bani!
stirilekanald.ro
Câtă durere! Alina a murit în urma unei crize de astm bronșic. Tânăra de 30 de ani era mama unei fetițe de 7 ani: „Oamenii ca ea nu se uită ușor”
substantial.ro
Confidențialitate și profesionalism în activitatea unui detectiv Timișoara