Alin Cocoş, cerere incredibilă în faţa instanţei: „Este o dovadă de neseriozitate”

Judecătorii de la Înalta Curte au respins, joi, cererea lui Alin Cocoş de ridicare a controlului judiciar. Fiul lui Dorin Cocoş a invocat un motiv incredibil pentru care vrea să plece din ţară: să asiste la meciurile de fotbal ale unor echipe din Europa, informează România TV. 
Ionela Marcu
20 aug. 2015, 08:25
Alin Cocoş, cerere incredibilă în faţa instanţei:

Alin Cocoş, fiul omului de afaceri Dorin Cocoş, a fost joi la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, unde a cerut ridicarea măsurii controlului judiciar.

Magistraţii a decis însă să respingă solicitarea lui Cocoş, aceeaşi decizie fiind luată şi în cazul unei cereri similiare, formulate de Alina Bica. 

Dacă Bica vrea să scape de control judiciar pentru a lucra, susţinând că nu are nicio sursă de venit, motivul invocat de Alin Cocoş, în faţa instanţei, a fost unul surprinzător.

Fiul lui Dorin Cocoş le-a spus magistraţilor că vrea să meargă la meciurile unor echipe de fotbal din Europa, având in vedere că şi el a fost jucător profesionist.

Potrivit România TV, judecătorii au considerat motivul invocat de de Alin Cocoş drept o dovadă de neseriozitate.

CITEŞTE ŞI ALINA BICA: Trebuie să lucrez, nu am niciun venit. Nu aş vrea să am soarta Marianei Rarinca. E abominabil

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Dronele FBI au ajuns în mâinile teroriștilor. Amenințare pentru Cupa Mondială: ”Chiar nu ne plac unele dintre echipe”
Capital.ro
Amenzi de 12.000 de lei pentru românii care fac asta în propria curte sau apartament. Noile sancțiuni au intrat în vigoare
Playtech.ro
Unde sunt cele mai ieftine apartamente din Europa. Topul orașelor care atrag tot mai mulți cumpărători
Adevarul
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu abia urmează, când se pensionează decrețeii
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Domeniul în care și-a pierdut banii fostul campion cu FCSB: ”E cam grav ce s-a întâmplat”
MediaFlux
SUA ne lasă în pericol în fața atacurilor Rusiei! Decizia lui Trump privind Europa
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți