Fabrică de BANI FALŞI, descoperită la Oradea. 13 MILIOANE de EURO, confiscaţi de anchetatori

O fabrică ilegală de bani, care aparţine mafiei italiene, a fost descoperită de anchetatorii DIICOT la Oradea. 13 milioane de euro au fost confiscaţi de anchetatori şi trei cetăţeni italieni au fost arestaţi.
Filip Stan
26 sept. 2014, 06:19
Fabrică de BANI FALŞI, descoperită la Oradea. 13 MILIOANE de EURO, confiscaţi de anchetatori

O reţea care face parte din mafia italiană din Napoli falsifica bani în România. În urma unei acţiuni de amploare a DIICOT, anchetatorii au descoperit o fabrică de bani falşi la Oradea.

Oamenii legii au găsit o tiparniţă care fabrica bani falşi, 13 milioane de euro falşi, dar şi bancnote de euro arse sau rupte.

Trei cetăţeni italieni au fost ridicaţi de la Oradea, iar alţi trei au fost arestaţi în Italia.

Potrivit anchetatorilor, banii falsificaţi ajungeau în Italia. Cei 13 milioane de euro au fost confiscaţi şi cel mai probabil vor fi arşi după finalizarea anchetei.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Copil român, torturat până la moarte de mamă și iubit în Belgia! Trupul lui Raul a fost găsit într-o geantă
Fanatik.ro
Cel mai scump plagiat din Guvern. Cum a plătit Ministerul Energiei 900.000 lei pe un manual vechi de 6 ani, mascat în proiect de cercetare nucleară. Studiul declarat „secret de serviciu”
Capital.ro
Lege la bloc pentru lista de întreținere. Locatarii pot fi puși să plătească după estimări. Cum se face regularizarea
Playtech.ro
Amenzi mai mari pentru gălăgie: cât vor plăti românii care își deranjează vecinii. Proiect nou de lege pentru liniștea în blocuri
Adevarul
„Georgescu de Birmingham”. Povestea românului favorit la alegerile locale din al doilea mare oraş din Marea Britanie
wowbiz.ro
Nașa lui Armin Nicoară, implicată într-un accident în drum spre filmări: „Sunt lovită din spate!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trafic blocat pe Autostrada A3, după o ciocnire în lanț cu 7 mașini
iamsport.ro
Nicu Ceaușescu a izbucnit și i-a amenințat pe jucători sub privirile lui Gino Iorgulescu: ”Vă bateți joc! Dacă nu jucați, pun Internele pe voi!”
MediaFlux
Anunț privind recalcularea pensiei. Casa de Pensii explică cât de des se poate face cererea
stirilekanald.ro
Știrea momentului: Nicușor Dan și Maia Sandu...
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR