Klaus Iohannis, în ultima apariţie dinainte de TURUL II: Dacă aveam copii, nu aveam timp de carieră VIDEO

Klaus Iohannis, candidatul ACL la alegerile prezidenţiale din 16 noiembrie, a declarat vineri seară, în ultima apariţie televizată dinaintea turului doi de scrutin, că a ales cariera în detrimentul ideii de a adopta copii, în condiţiile în care el şi soţia sa nu au putut să-şi mărească familia pe cale naturală.
Filip Stan
14 nov. 2014, 19:39
Klaus Iohannis, în ultima apariţie dinainte de TURUL II: Dacă aveam copii, nu aveam timp de carieră VIDEO

Klaus Iohannis a declarat că a preferat cariera ideii de a înfia copii, după ce el şi soţia sa nu au putut deveni părinţi.

„Nu a fost o variantă pe care am considerat că putem să o luăm în considerare fiindcă acum câţiva ani buni, aproape 20 de ani, am decis să intru într-o carieră foarte publică. Am intat în conducerea Inspectoratului Şcolar, iar de 14 ani sunt primarul municipilui Sibiu şi poate dacă aş fi avut copii n-aş fi făcut acest pas. Aşa am avut mai mult timp, mai multă energie la dispoziţie pentru a mă implica în ce fac în calitatea mea de persoană publică”, a declarat Klaus Iohannis, la Etno TV.

În ultimele luni, lui Klaus Iohannis i s-a reproşat implicarea într-un proces de adopţie ce a avut loc la începutul anilor 1990. Vineri, femeia din Canada care a fost ajutată de candidatul ACL la alegerile prezidenţiale şi de soţia sa să înfieze copii de la o familie în acea perioadă a recunoscut că, contrar spuselor lui Iohannis, ar fi plătit o sumă de bani pentru ca adopţia să nu eşueze, fapt ştiut, foarte probabil şi de intermediari.

DailyBusiness
La București începe Forumul NATO al Industriei de Apărare. Secretarul general al NATO, Mark Rutte, vine special în România
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Care era poziția lui Emeric Ienei în războiul FCSB – CSA Steaua: „Pentru mine există o singură echipă”
Capital.ro
Decizia luată de Elena Udrea. A plecat din țară fără partenerul său. Ce s-a întâmplat cu Adrian Alexandrov
Playtech.ro
„Dacă sunt singurul copil, fraţii şi părinţii defunctului au dreptul la moştenire?”. Legea succesorală
Adevarul
Bărbat din Bihor condamnat la 12 ani de închisoare pentru că și-a lovit vecinul cu mașina, în timp ce acesta ținea în spate copilul de 2 ani
wowbiz.ro
Dezvăluiri BOMBĂ despre criminalul din Mureș! Ea este singura persoană care știe unde se ascunde Emil Gânj! De ce nu are voie să spună: „Nu poate fi obligat să denunțe locația!”
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Când vor fi virate bursele elevilor aferente lunilor septembrie şi octombrie: Banii vor intra direct pe carduri
iamsport.ro
”Când vedeți că se sting legendele Stelei, vă pare rău de războiul cu ele?”. Gigi Becali a dat cărțile pe față după moartea lui Emeric Ienei
MediaFlux
Cadou 1000 de euro pentru români! Banii vin în 2026
stirilekanald.ro
Cine e de fapt Mihaela, tânăra care l-a umilit și scuipat pe livratorul sri lankez! E fiica unui afacerist
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai