Prima Doamnă a ţării, în tribune la un meci de mini-fotbal la Sibiu FOTO

Carmen Iohannis nu ratează nicio ocazie de a susţine sportul de orice fel. De această dată, Prima Doamnă a făcut galerie pentru echipa de mini-fotbal a Colegiului Gheorghe Lazăr din Sibiu. 
Filip Stan
19 iul. 2016, 07:08
Prima Doamnă a ţării, în tribune la un meci de mini-fotbal la Sibiu FOTO

Prezentă la Sibiu, unde a participat la o serie de manifestari culturale, Carmen Iohannis nu putea rata finala turneului de mini-fotbal in care au fost implicati elevii de la liceul „Gheorghe Lazar”, acolo unde sotia lui Klaus preda in continuare limba engleza.

Foarte atasata de copii, Carmen Iohannis le-a tinut pumnii stransi si s-a bucurat impreuna cu ei la final, cand echipa liceului „Gheorghe Lazar” s-a impus in fata celor de la „Octavian Goga” dupa o partida electrizanta, in care invingatorul s-a decis doar dupa loviturile de departajare.

Meciurile au avut loc la Turneul de minifotbal pentru şcoli şi licee, organizat la Baza Sportivă Pamira din Sibiu.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Piedone a cerut schimbarea judecătoarei, pentru că l-a făcut să se simtă prost. Cine e magistratul care a vorbit despre ”anturajul și mediul” fostului șef ANPC
Capital.ro
Doliu imens în presa din România. Simona Popescu s-a stins din viață: Dacă citiți aceste rânduri, am pierdut definitiv lupta!
Playtech.ro
Cât va costa impozitul pentru un apartament de 50, 75 sau 90 de mp în Bucureşti: lista sumelor din 2026
Adevarul
Raportul CSAT despre anularea alegerilor din 2024 ajunge în Parlament. Ce spune despre Rusia și campania lui Călin Georgescu
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Jurnalista Simona Popescu s-a stins din viață! Aceasta a pierdut lupta cu o boală nemiloasă, la doar 59 de ani
iamsport.ro
Reacție furioasă în emisiunea lui Radu Naum: ”Avem nevoie de un Recorder în fotbalul românesc”
MediaFlux
Ozempic și alte medicamente minune de slăbit ar duce la orbire. Proces colectiv uriaș în SUA
stirilekanald.ro
Un microbuz cu români, implicat într-un accident mortal pe autostrada A4 din Germania
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde