Tragedie pe litoral. Un bărbat în vârstă de 50 de ani s-a înecat în nordul staţiunii Mamaia

Un bărbat în vârstă de aproximativ 50 de ani s-a înecat în apele Mării Negre, în dreptul plajei Zanzibar din nordul staţiunii Mamaia.
Alina Costache
25 iun. 2018, 07:39
Tragedie pe litoral. Un bărbat în vârstă de 50 de ani s-a înecat în nordul staţiunii Mamaia

Medicii de la ambulanţă au înregistrat, luni dimineaţă, un nou caz de deces prin înec în apa mării, după ce valurile au scos la mal corpul neînsufleţit al unui bărbat în vârstă de aproximativ 50 de ani, pe o plajă din nordul oraşului Năvodari.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Serviciului de Ambulanţă al Judeţului (SAJ) Constanţa, Claudia Tatarici, un echipaj SAJ cu medic a constatat decesul unui bărbat înecat, persoana în vârstă de aproximativ 50 ani fiind scoasa la mal pe plaja Zanzibar, din Năvodari.

Conform datelor furnizate de Inspectoratul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă (IJSU) Dobrogea, de la începutul acestui sezon estival au fost înregistrate şapte cazuri de persoane decedate prin înec, în apa mării, alte trei şi-au pierdut viaţa în timp ce se îmbăiau în lacuri şi o persoană s-a înecat în Dunăre.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Diletta Leotta, imagine spectaculoasă după ce a devenit mamă a doua oară. Complimentele au curs în valuri
Capital.ro
Amenzi de până la 20.000 de lei pentru proprietarii de terenuri. Controalele încep de la 1 iulie. Planta care se elimină obligatoriu
Playtech.ro
Cât vei plăti pentru aerul condiționat în vara lui 2026 dacă îl folosești 8 ore pe zi. Estimarea costurilor pentru o lună de caniculă
Adevarul
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
wowbiz.ro
Valentin Sanfira, mesaj dur despre oamenii care l-au dezamăgit: „Nu mai am încredere nici în cei care merită”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Mutu, negocieri cu un club uriaș din Serie A: ”Ar putea să ajungă acolo”
MediaFlux
Se renunță complet la numerar. Țara care își ia adio de la banii cash începând cu 2027
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți