Trei copii, în stare gravă la spital după ce au mâncat otravă pentru şoareci

Poliţia Buzău a deschis dosar penal pentru vătămare coporală din culpă după ce miercuri seară trei copii, cu vârste cuprinse între 7 şi 8 ani, din Râmnicu Sărat au ajuns în stare gravă la Spitalul Municipal. În urma anchetei, s-a stabilit că minorii au mâncat grâu tratat cu otravă pentru şoareci.
Iulian Tudor
19 apr. 2018, 08:16
Trei copii, în stare gravă la spital după ce au mâncat otravă pentru şoareci

Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliţiei Buzău, Mihail Drăghiciu, cei trei copii au ajuns miercuri seară la Spitalul Municipal din Râmnicu Sărat, după ce li s-a făcut rău la locuinţa unuia dntre ei.

În urma anchetei şi a investigaţiilor medicale, s-a stabilit că cei trei copii au mâncat grâu tratat cu otravă pentru şoareci, pe care l-au găsit într-un borcan, în locuinţa familiei unuia dintre copii, unde ceilalţi doi se aflau în vizită.

Cei trei copii au fost stabilizaţi la Spitalul Municipal din Râmnicu Sărat, după care au fost transferaţi la un spital din Bucureşti.

În acest caz, Poliţia Buzău a început cercetări pentru vătămare corporală din culpă.

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Decizie istorică în Iran după războiul cu Donald Trump! Fostul fotbalist din SuperLiga este vizat
Capital.ro
Măsuri privind prețul carburanților. Anunțul făcut luni de Ilie Bolojan privind acciza: Am luat decizia azi să intervenim
Playtech.ro
Cu cât vând oierii mieii de Paşte în 2026: diferenţa de preţ faţă de supermarket
Adevarul
Dezamăgirea unui turist român după o vacanță în Istanbul: „Țeapa supremă. Am mâncat mai scump decât în Paris, Viena, Dubai”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu, noi detalii despre starea lui de sănătate! Motivul pentru care selecționerului i s-a făcut rău: „Am simțit că nu mai pot respira”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bebeluș și-a pierdut viața după ce a înghițit o unghie falsă de a mamei! Incredibil ce a făcut tatăl lui atunci când a ajuns la spital
iamsport.ro
A refuzat România și a ajuns să reprezinte o națională de top după ce oficialii FRF i-ar fi cerut bani familiei sale: ”S-a simțit scârbită!”
MediaFlux
Ajutor financiar de 600 de lei de la Primărie pentru carburant sau 50% la abonamentul de transport!
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj