Un poliţist din Constanţa, lovit cu maşina de un şofer nervos VIDEO

Un poliţist local din Constanţa a fost lovit cu maşina de un şofer recalcitrant, informează România TV. A urmat o urmărire prin oraş şi noi ameninţări. Oprit de alţi agenţi, şoferul nervos a fost la un pas să pună câinele de luptă pe care îl avea în maşină asupra lor. Bărbatul s-a ales cu dosar penal.
Iulian Tudor
14 sept. 2014, 08:03
Un poliţist din Constanţa, lovit cu maşina de un şofer nervos VIDEO

Poliţistul local voia să ridice o maşină parcată ilegal pe un bulevard din Constanţa, când a fost agresat. Proprietarul s-a enervat şi l-a lovit pe agent cu autoturismul.

„A procedat la legitimarea acestuia. Acesta a refuzat categoric, a avut o atitudine recalcitrantă, s-a urcat în autoturism, a demarat, acroşându-l pe poliţist în mers”, a declarat Ionuţ Dumitru, Poliţia Locală Constanţa.

Bărbatul a demarat în trombă după ce a dat peste agent, dar nu a ajuns prea departe. A fost oprit în trafic de către alţi poliţişti, alertaţi de colegul rănit. Teribilistul a devenit agresiv şi de această dată: i-a ameninţat pe poliţişti cu câinele de luptă pe care îl avea în portbagaj.

După ce s-a calmat, omul a fost săltat şi dus la secţie, unde poliţiştii i-au făcut dosar penal pentru ultraj. Agentul pe care l-a lovit a ajuns la spital, cu răni minore.

Citeşte şi Şocant. Un poliţist a fost luat la bătaie şi muşcat de mai multe ori pe faţă VIDEO

DailyBusiness
Biscuiții Petit Beurre retrași din magazinele Supeco din cauza riscului de intoxicație
Spynews
Mihai Albu a ajuns în fața altarului alături de mireasa lui, Elena. Informații în timp real de la cununia religioasă
Bzi.ro
Avertismentul Cristinei Demetrescu pentru Nicuşor Dan: Luna neagră Lilith îl bântuie!
Fanatik.ro
Cel mai mare castel din lume se află la 5 ore de București. Structura defensivă unică în Europa are o arhitectura spectaculoasă
Capital.ro
Regulă pentru cei care vor permis de conducere. Șoferii trebuie să treacă trei teste medicale
Playtech.ro
Ce nu ai voie să pui pe parbriz. Detaliul pentru care şoferii iau amenzi usturătoare
DailyBusiness
34 de studenți români afectați de interdicția SUA pentru studenții străini a Harvard
Adevarul
Obama a început totul, Trump a continuat. Analiza care dărâmă miturile despre politica externă americană
wowbiz.ro
L-am găsit!! Cine este SPP-istul lui Nicușor Dan, care a rupt inima femeilor pe rețelele de socializare: "Noroc cu domnul Președinte..." | EXCLUSIV
Spynews
Andreea Perju și iubitul ei sărbătoresc doi ani de relație. Fotografie rară cu actrița și partenerul ei de viață / FOTO
Spynews
Noi opțiuni la companiile aeriene low-cost. Locuri în picioare în avion, pentru doar 1€
Evz.ro
Femeia din viața lui Iohannis despre care nu s-a vorbit până acum
Ego.ro
Cine este și cum arată singura soră a lui Klaus Iohannis. Acum s-a aflat! FOTO
Prosport.ro
Ce se întâmplă în relația dintre Anamaria Prodan și Ronald Gavril
kanald.ro
Se schimbă legea căsătoriilor în România: Ce trebuie să știe cuplurile care se căsătoresc în 2025
Cancan.ro
Piedone, caz de Dosarele X într-un restaurant din Bragadiru. Cum s-a transformat carnea de porc în… pastramă de oaie!
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Reintroducerea armatei obligatorii chiar de anul viitor. Se dă lege: Trebuie să creştem ritmul
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Triunghiul amoros scandalos continuă. Impresara a aflat că milionarul se căsătorește cu amanta
stirilekanald.ro
Cine este șoferul de 28 de ani care a murit în accidentul de pe Centura de Nord a Craiovei. Era patronul unei cunoscute patiserii din oraș
Diana Sosoaca a rabufnit cand a aflat ca George Simion va contesta rezultatul alegerilor la CCR: „Hai sictir, Iuda!”
MediaFlux
Românii care primesc cel puțin 700 de lei de la stat! Banii nu sunt gratis și trebuie munciți
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Aeroportul unic în lume. E singurul loc de pe Pământ unde poți ateriza în trei țări deodată