10 motive pentru care barbatii nu mai vor sex

Suna ciudat expresia “barbatii nu mai vor sex”, cand toata lumea stie ca ei numai la asta se gandesc. Si totusi… Cum nu tot ce zboara se mananca, nici barbatii nu au un singur scop in viata: si anume – sexul. Ba chiar au si suficiente motive sa nu mai vrea sa faca dragoste. Mai mult, in urma unui sondaj realizat pe site-ul TheStir.com, 62% dintre barbatii chestionati au recunoscut ca au refuzat o partida de sex mai des decat partenerele de viata.
Alina Costache
25 oct. 2014, 21:41
10 motive pentru care barbatii nu mai vor sex

Iata 10 motive pentru care barbatii nu mai vor sa faca sex.

1. Nivel scazut de testosteron

Nivelul de testosteron scade odata cu inaintarea in varsta. Mai mult, specialistii spun ca fenomenul este accentuat de nivelul ridicat de poluare din atmosfera. Asa ca, verificati-va nivelul de testosterone.

2. Boala
Boli precum diabetul, tulburari renale, fibrosa cistica, tumori pituitare afecteaza nivelul testosteronului si, implicit, al libidoului. Mergi la doctor si fa-ti analizele pentru a trata din timp aceste afectiuni.

Citeste continuarea pe PROBLEMESEX.RO.

 

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Ghanezii vor să șocheze o planetă întreagă! Ce vor face la meciul cu Anglia, convinși că le va aduce victoria
Capital.ro
Vacanțele pe apă care schimbă turismul: de ce tot mai mulți aleg croazierele fluviale
Playtech.ro
Cele mai mari greșeli financiare pe care le fac românii după 40 de ani. Mulți ajung să regrete abia la pensie
Adevarul
Invazia „Buha gamma” în București. Când va scăpa Capitala de fluturii care au ocupat blocurile și spațiile verzi
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Foc dezastruos la un hotel din Republica Dominicană! O femeie și-a pierdut viața și alți 1.700 de turiști au fost evacuați
iamsport.ro
Membrul Generației de Aur recunoaște: ”Mircea Lucescu mi-a mai dat câte o palmă! Tot timpul îmi spunea: «Copilul meu...»”
MediaFlux
Horoscop de weekend 20-21 iunie. Ce rezervă astrele pentru fiecare nativ
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?