MASTERCHEF 2013: Scandal monstru între două vedete

MASTERCHEF 2013: Pacha Man si Serban Copot s-au luat la harta in bucatarie si putin a lipsit sa transforme totul intr-un dezastru.
Alina Costache
12 nov. 2013, 21:50
MASTERCHEF 2013: Scandal monstru între două vedete

MASTERCHEF 2013. Dupa prima proba in deplasare, la sediul SMURD din Constanta, vedetele de la „MasterChef – Proba celebritatii” s-au intors saptamana aceasta in bucatarie. Cei trei Chefi au facut o noua eliminare – Adrian Daminescu a parasit competitia, astfel ca randurile se strang si lupta devine tot mai stransa in bucataria cu vedete.

Cea de-a doua proba a serii i-a adus iarasi pe concurenti fata in fata cu temuta cutie a misterelor, care de data aceasta a ascuns un ingredient-supriza, sepia, care pe multi i-a facut sa exclame de uimire si sa se intrebe cum anume poate fi preparata.

CITEŞTE ŞI:
„MasterChef” cu vedete. Nici nu a început difuzarea că s-a şi aflat câştigătorul FOTO

Gatitul intre vedete nu a fost lipsit nici de data aceasta de umor si de situatii care i-au facut chiar si pe juratii pretentiosi sa zambeasca. Asa se face ca Pacha Man si Serban Copot s-au luat la harta in bucatarie si putin a lipsit sa transforme totul intr-un dezastru. 

MASTERCHEF 2013. Echipa albastra, condusa de Cheeky Monica, a ajuns la testul sub presiune. Fiecare concurent a avut de pregatit cate trei portii de paste.

Mai usor de zis decat de facut. Insa Catalin Josan, in ciuda faptului ca este un antitalent in bucatarie, a infruntat proba cu multa incredere. Intr-atat de multa, incat a si inceput sa inventeze preparate noi.

Astfel, Catalin Josan s-a laudat in fata lui Chef Florin cu portia sa de „paste milaneze”.

Exista o asemenea reteta?„, l-a intrebat mirat juratul.

Ei, nu stiu de care e. Cu sunca, parmezan si smantana„, i-a explicat Catalin acestuia.

Nu exista„, l-a contrazis Chef Florin, care si-a chemat si intaririle, pe ceilalti doi membri ai juriului, care s-au amuzat copios pe seama preparatului brevetat ad-hoc la „MasterChef„.

Zi si tu ca e de la Chisinau si gata. De la Bubuieci. De unde sa stie Florin de pastele de la Bubuieci?„, a glumit Chef Catalin.

Pana la urma, Catalin Josan a facut o figura frumoasa cu cel putin unul dintre preparatele sale, „racii ierneaza”, despre care Chef Florin a avut numai cuvinte de lauda si astfel a scapat de eliminare.

Poveste de dragoste la MASTERCHEF

Povestea de dragoste dintre Alex Cîrţu (26 de ani) şi Alexandra Leon (26 de ani) pare desprinsă din filme. Cei doi s-au cunoscut prin intermediul unui prieten comun, iar după o săptămână de discuţii pe Internet s-au şi văzut.

„Vorbisem pe Facebook cu ea cam o săptămână, dar prima dată am văzut-o la un eveniment culinar, unde a venit să mă cunoască. Două zile mai târziu, am ieşit la o plimbare şi am aflat că avem foarte multe lucruri în comun”, a declarat Alex, pentru click.ro.

De zece luni locuiesc sub acelaşi acoperiş şi, în plus, gătesc împreună la „Hot”, studioul de gătit pe care Alex l-a deschis alături de Petru Buiuca (primul câştigător „MasterChef” în România) şi Mehrzad Moghazehi într-un mall din Capitală.

„La un moment dat am fost despărţiţi câteva luni, dar asta ne-a ajutat să înţelegem că nu putem trăi unul fără celălalt. Ne-am împăcat în ianuarie anul acesta şi de atunci locuim împreună. Ca iubită, Alexandra este tot ce mi-aş putea dori, iar pentru studioul nostru este tot ceea ce ne trebuie. Ea e echilibrul meu”, a mărturisit Alex.

CITEŞTE ŞI Află ce vedete se întrec de astăzi la „MasterChef – Proba celebrităţii”

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
O tiktokeriță celebră din România vrea să recurgă la un gest necugetat!?! Ar fi intrat în patima substanțelor interzise
Fanatik.ro
Coincidență uluitoare pentru belgieni. E ireal ce s-a întâmplat în aceeași zi în care au întors meciul cu Senegal de la 0-2
Capital.ro
Prețuri carburanți joi, 2 iulie. Cât costă cea mai ieftină benzină din România. Lista celor mai mici tarife pentru șoferi
Playtech.ro
Cât trebuie să câștigi pentru o pensie de 4.000 de lei. Exemplu de calcul după legea pensiilor din 2026
Adevarul
Atunci când iadul s-a pogorât pe Pământ. Unul dintre cele mai terifiante cazuri de posedare din istorie, rămas deocamdată un mister științific
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andrei Singureanu, fost concurent la un show de talente, dispărut de o lună în Portugalia. Familia îl caută cu disperare
iamsport.ro
Ce pachet de acțiuni deține, de fapt, Andrei Nicolescu la Dinamo: ”Atât mai am după ultima actualizare”
MediaFlux
Notificare privind consumul de energie electrică. Românii vor primi alertă înainte de o factură mai mare
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?