Gafă de proporţii a celor de la CNADNR. Un bucureştean a fost amendat pe nedrept VIDEO

Autorităţile au amendat un bărbat din Bucureşti pentru că nu avea rovinietă în afara localităţii, însă camerele de supraveghere nu au înregistrat numărul complet. În realitate, numărul şi modelul maşinii nu corespundeau cu cele deţinute de proprietarul amendat. Bărbatul va da în judecată CNADNR.
Filip Stan
06 dec. 2013, 13:05
Gafă de proporţii a celor de la CNADNR. Un bucureştean a fost amendat pe nedrept VIDEO

În urmă cu câteva luni, un bărbat s-a trezit în cutia poştală cu o amendă de la Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale. A verificat cu atenţie fotografia înregistrată de camerele de supraveghere şi a descoperit imediat eroarea.

Am fost amendat pe nedrept de CNADNR. Se spune că am condus autoturismul în judeţul Galaţi, dar în perioada în care am fost surprins de acele camere eram în Bucureşti. Aici avem o Skoda Octavia 2, iar eu deţin un Renault Laguna„, a spus bărbatul în cauză, Bogdan Sava, pentru România TV .

Poza ar fi trebuit să surprindă toată partea din faţă a maşinii, cu numărul fotografiat de la tricolor cu toate cifrele aferente, până la capăt. Tocmai de aceea, bărbatul nu a plătit amenda de 300 de lei. „Nu am plătit-o am contestat-o şi voi merge în judecată cu ei până în pânzele albe, ca să le demonstrez că sunt şi români care se pot impune în faţa legii„, spune bărbatul.

Contactat de echipa România TV, un reprezentat CNADNR oferă o explicaţie uluitoare: „Poate a avut noroi pe număr şi l-a citit altfel camera„. Bucureşteanul este hotărât să ceară daune importante CNADNR.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Pericol de inundații în România! Hidrologii au emis avertizare cod portocaliu. Care sunt zonele vizate
Fanatik.ro
Cristi Balaj analizează ultimele arbitraje la meciurile FCSB: „De ce nu le-a crescut tensiunea când au ratat 11 metri?”. Ce spune de penalty-ul cerut la Olaru. Exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu trage semnalul de alarmă. Avertismentul fostului candidat: Taxe mici sau deloc. România trebuie să producă
Playtech.ro
Staţiunea din România în care urşii se plimbă pe pârtiile de schi! Avertisment serios din partea Jandarmeriei
Adevarul
Scandal sexual în Muntenegru. Doi oficiali de rang înalt și-au dat demisia după ce pe internet a apărut un clip în care apar în ipostaze intime
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 66 de ani a ajuns la spital după ce a fost despicat cu... Vezi mai mult
iamsport.ro
Ce se întâmpla în clubul lui Nicu Ceaușescu. A recunoscut acum totul
MediaFlux
Adrian Câciu dă vestea cea mare pentru români și-l contrazice pe Bolojan: „Spuneți că nu sunt bani în 2026. Sunt bani!”
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil