Dorel Popa, fostul primar al Aradului, a murit după un infarct

Dorel Popa, primar al Aradului în perioada 2000 – 2004, a încetat din viață duminică seară.
Filip Stan
17 feb. 2014, 04:21
Dorel Popa, fostul primar al Aradului, a murit după un infarct

Dorel Popa, fost primar al Aradului În perioada 2000 – 2004, a decedat duminică seara la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Arad.  Conform RomaniaTV.net, fostul primar al Aradului, Dorel Popa, a încetat din viaţă în urma unui infarct.
Fostul primar a căzut şi s-a lovit la cap, soţia sa – de profesie medic – fiind cea care a sunat în acele momente la spital, să ceară ajutor.

Dorel Popa a fost transportat de urgenţă la Unitatea Primire Urgenţe a Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Arad, dar viaţa sa nu a mai putut fi salvată în pofida manevrelor de resuscitare care au durat aproape o oră.
De remarcat, că Dorel Popa, pastor baptist, a susţinut duminică o predică la biserica baptistă din Ususău. Potrivit martorilor oculari, predica susţinută a fost una de excepţie, Dorel Popa dovedind o implicare totală în cele 45 de minute cât a predicat în faţa auditoriului. El s-a întors acasă în jurul orei 18,30, fără a da semne că s-ar simţi rău. De altfel, pe tot parcursul zilei, acesta a avut un comportament normal din punct de vedere al stării de sănătate.

DailyBusiness
Milionari la guvernare. Miniștrii din guvernul Bolojan, între afaceri și averi
Spynews
Orașul italian care a fost numit cea mai subestimată destinație de lux din Europa. Este cunoscut drept "noua Toscana"
Bzi.ro
Andreea Bălan arată senzațional la 41 de ani! Și-a serbat ziua de naștere și a renunțat să mai facă asta – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Gata! Se poate bea bere pe toate stadioanele din România! Veste uriașă pentru suporteri
Capital.ro
O legendă a filmului a plecat pe scena cerurilor. O actriță cu un magnetism irezistibil. Un talent impresionant
Playtech.ro
Ce amendă riscă șoferii care nu respectă regula fermoarului. Noua prevedere din Codul Rutier 2025
DailyBusiness
ANAF a făcut anunțul despre impozitarea veniturilor. Care sunt românii vizaţi și obligațiile fiscale
Adevarul
O forță de securitate temută a început să patruleze străzile din Iran: „Este tulburător”
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Cum va fi vremea în acest weekend la munte și la mare, în România. Prognoza completă
Spynews
Ultimele informații despre starea de sănătate a lui Mihai Leu. Anunțul făcut de Institutul Clinic Fundeni: “Pacientul este ...“
Evz.ro
Mega-tranzacție în România. Colosul german cumpără un brand românesc de renume
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Gimnasta cu aur pentru România la Jocurile Olimpice, luptă dură cu depresia: „Am ajuns aproape în comă”
kanald.ro
Patru burse școlare vor dispărea în anul școlar 2025 - 2026! Ministrul Educației a făcut anunțul
Cancan.ro
Sebastian a murit la doar un an și jumătate după ce tatăl său l-a uitat în mașina încinsă, timp de 3 ore 😢
Playsport.ro
S-a schimbat Codul Rutier din România, regula fermoarului devine obligatorie. Ce trebuie să facă șoferii în trafic
Capital.ro
Înghețarea pensiilor și salariilor. Nicușor Dan a făcut anunțul dureros: Ne ținem de ce am spus!
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Diana Munteanu la 46 de ani. Imaginile cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu au devenit virale
stirilekanald.ro
„Ești și vei fi prima mea iubire!” Ionuț, tatăl a 3 copii, a murit după o banală durere de burtă! Greșeala fatală pe care a făcut-o i-a adus decesul câteva zile mai târziu. Familia este distrusă de durere
Doi tipi la pușcărie..
MediaFlux
Anunț de ultimă oră pentru toți clienții Hidroelectrica! Obligatoriu până sâmbătă, 28 iunie, pentru facturi mai mici de la 1 iulie
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Ce riscă România cu Oana Țoiu la Externe: pierderea credibilității, blocaje instituționale și slăbirea poziției în lume