Acţiune de amploare în Capitală. Mai mulţi traficanţi de ţigări au fost prinşi în flagrant

Acţiune în forţă a Poliţiei Capitalei. Mai mulţi traficanţi de ţigări au fost prinşi în flagrant de poliţişti, în piaţa Obor din Bucureşti. Poliţiştii au dus la secţie mai mulţi bărbaţi care vindeau ţigări fără timbru şi acte de provenienţă, informează România TV.
Filip Stan
22 feb. 2014, 16:59
Acţiune de amploare în Capitală. Mai mulţi traficanţi de ţigări au fost prinşi în flagrant

Sâmbătă, mai mulţi poliţişti îmbrăcaţi în civili i-au păcălit pe vânzătorii de ţigări fără timbru şi fără acte de provenienţă din piaţa Obor, din Capitală. Aceştia au încercat să le vândă anchetatorilor pachetele de ţigări de contrabandă, moment în care au intervenit şi ceilalţi poliţişti, i-au pus la pământ pe traficanţi, i-au percheziţionat şi apoi i-au dus la secţia de poliţie.

Astfel de acţiuni au loc frecvent, deoarece în Bucureşti, în majoritatea pieţelor, sunt vândute astfel de ţigări de contrabandă.

Citeşte şi Descinderi la traficanţi de ţigări, în sectorul 5 al Capitalei VIDEO